W Jarocinie biegacze walczyli w Ogólnopolskich Biegach Zwycięstwa Nad Bolszewikami

/ARKA/
Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg (z numerem 45) zajął drugiej miejsce w biegu w Jarocinie. GOKSTiR Jarocin
Artur Kern z Unii Hrubieszów triumfował w biegu głównym na 5000 metrów w Jarocinie w powiecie niżańskim, gdzie organizowane były tradycyjnie Ogólnopolskie Biegi Zwycięstwa Nad Bolszewikami "Goń bolszewika, goń", w tym roku już po raz dziesiąty. i dyplomy.

Głównym organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Państwa Jarocin, Zespołem Szkół w Jarocinie i Gminą Jarocin. Bieg imienia Sebastiana Małka i Jana Kozioła, kawalerów orderu Virtuti Militari, organizowany był, by uczcić rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku oraz Święto Wojska Polskiego.

Na trasie Jarocin - Nalepy w biegu głównym drugi był Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg, a trzecie miejsce zajął Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój. Na czwartej pozycji uplasował się Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola, a za nim na metę wpadł Arnold Perez z Victorii Stalowa Wola. Wśród pań najlepsza była Aleksandra Jakubiak z Zamościa.

Podczas imprezy nie zabrakło też biegów dzieci i młodzieży na 200, 400 i 800 metrów. Na najlepszych czekały puchary, dyplomy i nagrody finansowe, w biegach dzieci i młodzieży puchary