Nieznaczna porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
W sparingowym meczu piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 33:35 (14:16).

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Krupa, Grabarczyk 1, Sękowski 5 (3), M. Bąk 1, Rurarz 2, Słonicki 3, Maleszak, T. Napierała 3, Pilarski 4, Szczepanik 1, P. Matyjasik 3, Dobrowolski, Smołuch 6, A. Bąk 4.

Początek należał do gospodarzy (2:0), którzy potem oddali inicjatywę, czemu przysłużyły się między innymi trzy nierzucone przez konecczan karne. W 34 minucie nasz zespół przegrywał już 15:19, ale potem grał całkiem dobrze, w 43 minucie obejmując prowadzenie 23:22, a w 52 - 28:26. Końcówka należała jednak do spadkowicza z Superligi, który ma w składzie tak doświadczonych zawodników jak bramkarz Artur Banisz, Dmytro Zinczuk, Sebastian Różański czy Adam Pacześny.

- Zagraliśmy dobre zawody i można je było nawet wygrać, bo w końcówce prowadziliśmy dwoma golami, ale przecież nie o to chodzi. Wprowadzamy do zespołu młodzież, której brakuje doświadczenia, nie jesteśmy również jeszcze wystarczająco zgrani. Najważniejsze, że każdy był na boisku i nie ograniczał się do podawania piłek, tylko coś wniósł do gry - skomentował trener KSSPR, Michał Przybylski.

Obie drużyny zagrają ze sobą ponownie 2 i 3 września w Piotrkowie. Wcześniej w Końskich odbędzie się turniej z udziałem pięciu zespołów.