Ostrowczanie rywalizowali w Lipsku i Skaryszewie

/sobi/
W minionym tygodniu amatorzy biegania z Ostrowca wzięli udział w dwóch imprezach. Troje ostrowczan z powodzeniem wystartowało w zorganizowanym z okazji Dni Lipska biegu ulicznym na dystansie 5,5 kilometra, a kolejna dwójka - na dystansie półmaratonu - w I Biegu Rycerza imienia "Jaksy z rodu Gryfitów" w Skaryszewie.

Trzej ostrowczanie - podopieczny Kazimierza Jarosa, a na co dzień uczeń Zespołu Szkół numer 3 - Tomasz Cieślik, Sławomir Niedziela i Bartłomiej Wiewióra, wzięli udział w Otwartym Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko z okazji Dni Lipska. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - opady gradu i deszczu - bieg wystartował o ustalonej w komunikacie godzinie. Najszybciej dystans 5500 metrów pokonał Tomasz Cieślik. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem wynosiła około 300 metrów. Za zwycięstwo otrzymał puchar, dyplom i nagrody rzeczowe. Najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce zajął Sławomir Niedziela. I jemu należą się jednak wielkie brawa, bo pomimo zmagań z kontuzją, pokonał wielu młodszych rywali. Z nagrodą z Lipska wrócił również 14-letni uczeń Gimnazjum numer 1 Bartłomiej Wiewióra, który został wyróżniony jako najmłodszy uczestnik biegu.

WSZYSTKO o lekkiej atletyce w Świętokrzyskiem

Z kolei w Skaryszewie koło Radomia odbył się I Bieg Rycerza imienia "Jaksy z rodu Gryfitów", zorganizowany przy okazji Jarmarku Rycerskiego. Impreza rozgrywana była na dwóch dystansach - 21 i 6 kilometrów. Na starcie półmaratonu stanęło dwóch ostrowczan - reprezentujących grupę Centrum Sport. Rafał Barański z czasem 1:14.46 był na mecie 9, a Paweł Wosiek (1:19.50) finiszował na 12. miejscu. Na drugim miejscu linię mety minął znany z ostrowieckiej imprezy MosirGutwinRun Michał Jagiełło ze Starachowic (1:06.41). Wśród kobiet najlepsza na dystansie 21 kilometrów była Kinga Brzoszkiewicz ze Starachowic (1:22.37) - czołowa biegaczka MosirGutwinRun.