Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podkarpacie. Będą utrudnienia w ruchu, wielka turbina pojedzie wolno

Zdzisław Surowaniec
Układanie betonowych płyt na rozkopanym rondzie w Rozwadowie.
Układanie betonowych płyt na rozkopanym rondzie w Rozwadowie. Zdzisław Surowaniec
W sobotę i w niedzielę kierowcy i podróżni muszą się liczyć z ograniczeniami związanymi z transportem olbrzymiej turbiny z Wrzaw w powiecie tarnobrzeskim do Elektrowni Stalowa Wola. Lepiej będzie skorzystać z objazdów.

Przewóz ważącej 460 ton turbiny na dziewięćdziesięcioosiowej platformie rozpocznie się o godzinie szóstej rano w sobotę. Transport będzie odbywał się z maksymalną prędkością 2 km na godzinę i potrwa od 16 do 20 godzin, od soboty do niedzieli.

Trasę wyznaczono od Wrzaw przez drogę 845 do Gorzyc i krajową 77 do Agatówki, a następnie przez stalowowolskie osiedle Rozwadów skieruje się do elektrowni przez centrum Stalowej Woli. Wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 77 i w granicach administracyjnych miasta Stalowa Wola - zapowiadają policjanci. Na trasie przejazdu transportowanej turbiny ustawione zostały tymczasowo znaki drogowe i sygnalizacja świetlna.

Kierowcom samochodów ciężarowych, którzy pojadą od strony Niska w kierunku Sandomierza, policjanci zalecają objazd przez Jamnicę i Tarnobrzeg. Stalowowolscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do znaków drogowych i ostrożną jazdę.

Ekipy organizujące transport będą odłączać na czas przejazdu prąd z naziemnych przewodów, po przejeździe kolejne ekipy będą podłączać prąd. Od kilku dni wzmacniane jest podziemne przejście w Alejach Jana Pawła II przy bazylice, którędy przejedzie turbina, układane są stalowe blachy na asfalcie, zlikwidowano część ronda w Rozwadowie. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez zniszczeń, już są widoczne, kiedy na ciasnych objazdach ciężarowe auta poniszczyły krawężniki. Wszystko ma być poprawione.

Budowa bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW w Elektrociepłowni Stalowa Wola - największej w Polsce elektrociepłowni gazowej - osiągnęła kluczową fazę montażu urządzeń produkcyjnych. Po przewiezieniu największego elementu, ograniczenia w ruchu szybko zostaną zlikwidowane. Finał prac prowadzonych przez hiszpańskie konsorcjum Abener i rozruch bloku ma nastąpić w przyszłym roku. Koszt prac to 1,6 mld zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie