Polscy juniorzy zagrają o siódme miejsce w mistrzostwach Europy. Nasi szczypiorniści bez goli

/PK/
sxc.hu
Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej przegrała w Gdyni pierwszy mecz o miejsca 5-8 mistrzostw Europy. Polacy ulegli Szwajcarii 24:25 (12:11) W sobotę nasz zespół zagra o siódme miejsce z Niemcami.

W zespole "biało-czerwonych" zagrało dwóch zawodników z naszego regionu - skrzydłowy Patryk Mastalerz z KSSPR Końskie i obrotowy Bartłomiej Bis z Vive Targów Kielce. Dla kielczanina był to pierwszy występ na tych mistrzostwach, ponieważ został on dokooptowany do zespołu po kontuzji innego zawodnika. Ani Mastalerz, ani Bis nie zdobyli w meczu bramki. Trenerem bramkarzy w naszej reprezentacji jest kielczanin Rafał Bernacki.

Spotkanie było zacięte, ale do ostatnich minut częściej na prowadzeniu byli Polacy, którzy w 39 minucie wygrywali 17:13. Końcówka należała jednak do Helwetów.
W sobotę, w meczu o siódme miejsce w mistrzostwach, zespół trenera Rafała Kuptela zagra z Niemcami, którzy w piątek przegrali ze Szwecją 31:32. Nasz zespół grał już z Niemcami w rozgrywkach grupowych, przegrywając 22:31.