Wygrane Szydłowianki, Oskara, porażki Energii i Orła. W niedzielę derby w Zwoleniu

/W.Ł./
Piłkarze Szydłowianki (w biało-niebieskich strojach) wygrali 4:2 ze Zniczem II Pruszków. szydlowianka1946.pl
W meczach piłkarskiej czwartej ligi, Szydłowianka Szydłowiec wygrała 4:2 ze Zniczem II Pruszków, a Oskar Przysucha pokonał 2:0 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki.

Szydłowianka Szydłowiec - Znicz II Pruszków 4:2 (3:1), Zagórski 13, P. Kobylarczyk 32, Czarnecki 41, 90+3 - Kłys 7, Nawrocki 90+1.
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara, Drożdżał, M. Kobylarczyk, Biela - Szyszka(79 Łaciak), Zagórski, Wiatrak (76 Jakubczyk), P. Kobylarczyk (74 Ziętkowski) - Turczyk (64 Miller), K. Czarnecki.

Źle się zaczął mecz dla gospodarzy. Już w 7 min. po strzale Adama Kłysa pruszkowska drużyna objęła prowadzenie. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka, piłkarze Szydłowianki podkręcili tempo gry i do przerwy prowadzili dwoma golami.
DWA GOLE KAMILA
W 13 min. po otrzymaniu piłki z rzutu rożnego wyrównał Tomasz Zagórski. Druga bramka to przede wszystkim zasługa Kamila Czarneckiego, który minął kilku graczy gości i zagrał do Pawła Kobylarczyka, a ten wyprowadził Szydłowiankę na prowadzenie. W 41 min. Damian Szyszka zagrał do Kamila Czarneckiego, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki.
Sporo działo się w doliczonym czasie gry. Najpierw Znicz po strzale Daniela Nawrockiego zdobył kontaktową bramkę. Gospodarze szybko odpowiedzieli golem Kamila Czarneckiego, który wykończył dwójkową akcję Łukasza Łaciaka i Błażeja Millera.

KS Konstancin - Energia Kozienice 1:0 (0:0), Nowak 49.
Energia: Piaseczny - Szary, Walasek, Mortka, Budziński - Kucharczyk, Kalinka (81 Siwak), Janiszewski (58 K. Nowocień), Zawadzki, Kołodziejczyk (58 Stanisławski) - Ciupiński.
Energia nie umie grać na wyjazdach. Tak, to nie żadna przesada. W sezonie 2013/ 2014 w rundzie jesiennej kozieniczanie nie wygrali żadnego spotkania. Podobnie zaczęli obecny sezon. W pierwszej kolejce szczęśliwie zremisowali 1:1 z beniaminkiem Klubem Sportowym w Raszynie, a sobotę z kolejnym beniaminkiem Konstancinem przegrali.
Losy meczu rozstrzygnęły się kilka minut po przerwie. Paweł Tyburski ograł lewego obrońcę Energii, Piotra Budzińskiego podał na 15 metr do Mateusza Nowaka, który pokonał Emila Piasecznego. Bramkarz gości tylko wzrokiem odprowadził piłkę, która wpadła do siatki.
W pierwszej połowie podopieczni trenera Pawła Potenta dominowali na boisku. Tylko raz groźnie zagrozili bramce gospodarzy. Po zagraniu Piotra Budzińskiego, Bartosz Zawadzki strzałem lobem próbował z 15 m. pokonać bramkarza Konstancina, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie gry, kozienicki szkoleniowiec wszystko postawił na jedną kartę. Grał trójką w obronie, czwórką pomocników i trójką napastników. Była okazja do wyrównania. W 78 min. po zagraniu Damiana Stanisławskiego, piłka po strzale głową Andrzeja Kalinki wpadła wprost w ręce golkipera gospodarzy.

\KS Raszyn - Orzeł Wierzbica 3:0 (1:0), Rosiński 35, Wrzeszcz 54, Matuszak 60.
Orzeł: B. Stąpór - M. Molga, Lament, Modzelewski, Wójcik, Orzechowski, Ziętek, S. Stąpór, Bartosiak, Kosela, Michalski.

Oskar Przysucha - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki ... 2:0 (1:0), Skałbania 14, Wiatrak 68.
Oskar: Dadasiewicz - D. Siwek, Jaworski, Moskwa, Kornacki - Lewiński (60 Grylak), Wiatrak, Płuciennik (69 Włodarczyk), M. Gil, Skałbania (90 Paliwoda), Kowalczyk (81 Skowroński).

W niedzielę rozegrany zostanie mecz Zwolenianki Zwoleń z Mazowszem Grójec. Początek o godzinie 17.