Efektowne zwycięstwo Korony Kielce nad Legią Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów (zdjęcia)

/SAW/
W Centralnej Lidze Juniorów Korona Kielce rozgromiła lidera tabeli Legię Warszawa.
Korona Kielce - Legia Warszawa 4:0

Efektowne zwycięstwo Korony z Legią w Centralnej Lidze Juniorów

W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce rozgromiła Legię Warszawa 4:0 (2:0). Bohaterem spotkania był Adam Zawierucha, który strzelił pierwsze trzy gole dla kielczan.

Korona Kielce - Legia Warszawa 4:0 (2:0), Adam Zawierucha 2, 28 i 52, Piotr Pietrzyk 84.

Korona: Majcherczyk - Pietras, Załęcki, Kwiatek, Korcz (85.Pańtak) - Wychowaniec, Smoleń, Mokrzycki (60. Jasiak) - Kowalczyk (56. Uniat), Krzymieński - Zawierucha (72. Pietrzyk).

Legia przyjechała do Kielc jako lider po dwóch kolejkach, po dwóch efektownych wygranych z GKS Bełchatów 3:0 i Wisłą Kraków 5:0. - Mecz z Legią będzie dla nas takim sprawdzianem umiejętności - mówił po porażce 0:4 z Jagiellonią w Białymstoku trener kielczan Cezary Ruszkowski. I sprawdzian wypadł znakomicie, gdyż Korona w meczu na stadionie przy ul. Szczepaniaka rozbiła w pył lidera ze stolicy.

Już w 2 minucie kielczanie objęli prowadzenie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował kapitan zespołu Paweł Smoleń, a Zawierucha wpakował piłkę do siatki. W 28 minucie kielecki napastnik po dobrym podaniu ze środka wyszedł sam na sam z bramkarzem Legii i podwyższył na 2:0, a dwie minuty potem miał kolejną "setkę", tym razem jednak golkiper warszawskiej drużyny obronił piłkę nogami.

Po przerwie Korona nadal grała dobrze i w 52 minucie znów świetnie zachował się Zawierucha, który uderzył sytuacyjnie i piłka wylądowała w bramce. Gości pogrążył przed końcem zmiennik Zawieruchy - Piotr Pietrzyk, uderzając dokładnie przy słupku i stołeczny zespół wyjeżdżał z Kielc z bagażem czterech goli.

- Cieszę się, bo zagraliśmy dobre spotkanie. Nareszcie zaczęli zdobywać bramki napastnicy, gdyż w poprzednim sezonie i w poprzednich meczach, tego brakowało. Byliśmy niepocieszeni po ostatniej wysokiej porażce z Jegiellonią, bo na nią po prostu nie zasłużyliśmy. Dziś drużyna pokazała, że ma potencjał - przyznał trener Ruszkowski, który kielecką drużynę prowadzi razem z trenerem Markiem Mierzwą.