Remis Radomiaka Radom z Pogonią w Siedlcach

/W.Ł./
O piłkę walczą, Dariusz Brągiel (z lewej) z byłym piłkarzem Radomiaka, Łukaszem Wójcikiem. Włodzimierz Łyżwa
W meczu czwartej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi, Po-goń II Siedlce bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom.

Po ostatnim meczu ligowym wygranym 1:0 z Pogonią Gro-dzisk Mazowiecki, Jacek Magnuszewski zapowiadał zmiany w wyjściowej jedenastce. Tak też zrobił radomski szkoleniowiec. Na ławce rezerwowych posadził Daniela Barzyńskiego i Prze-mysława Śliwińskiego. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Dariusz Brągiel i Szymon Stanisławski.
W obu zespołach kilku znajomych piłkarzy, którzy grali w Radomiaku, a teraz w Pogoni i odwrotnie. Łukasz Wójcik i Woj-ciech Wocial kopali piłkę w radomskim klubie, a z kolei Aleksiej Dubina, Chinonso Agu i Daniel Barzyński grali w siedleckiej ekipie.
BARDZO ZACHOWAWCZO
Pierwsze minuty spotkania to optyczna przewaga gospo-darzy. W 2 min. Dawid Dzięgielewski z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później głownie strzałami z dystansu pił-karze Pogoni próbowali zaskoczyć naszego bramkarza Michała Kulę. Radomiak w pierwszej połowie grał bardzo zachowawczo, głównie broniąc dostęp do własnej bramki, tak żeby nie stracić gola. Radomianie jednocześnie nie stworzyli sobie żadnej sytu-acji bramkowej. Nie oddali także żadnego strzału na bramkę Mateusza Tobjasza.
W 50 min, po kontrze radomianie mogli strzelić gola. Rossi Leandro zagrał do Krystiana Putona, którego strzał z ostrego kąta był jednak niecelny.
Po kwadransie gry w drugiej połowie, trener Jacek Magnu-szewski zdecydował się na pierwsze korekty w swoim zespole. Na boisku pojawili się, Przemysław Śliwiński i po kilku minutach Daniel Barzyński. Ten zawodnik w 68 min. strzałem w krótki róg o mało nie zaskoczył golkipera Pogoni. Ten jednak piłkę wybił na rzut rożny. W 73 min. było groźnie w naszym polu karnym. Michała Kulę próbował zaskoczyć Wojciech Wocial. W odpo-wiedzi, Rossi Leandro mocno huknął, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Końcowe minuty to dążenie Radomiaka do strze-lenia gola. Nie udało się, ale jeden punkt zdobyty na wyjeździe też trzeba szanować.
CZAS NA DERBY
W piątej kolejce trzeciej ligi dojdzie do meczu herbowego, świętej wojny Radomia, Radomiak - Broń. Ostatnie derby roze-grano 19 maja 2012 roku i wtedy "zieloni" wygrali 1:0.

Pogoń II Siedlce - Radomiak Radom 0:0.