Wyniki stalowowolskiej piłkarskiej klasy okręgowej. Czerwone kartki w Skowierzynie. Grad goli w Rzeczycy Długiej. Emocjonujący mecz w Gorzycach

Damian SZPAK [email protected]
Piłkarze Unii Nowa Sarzyna (w czerwonych koszulkach) wygrali po ciężkim boju w tarnobrzeskim Mokrzyszowie. Grzegorz Lipiec
Beniaminek z Sokolnik potwierdza swoją klasę. Wczoraj sokolniczanie pewnie wygrali w Skowierzynie awansując na drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Unia Nowa Sarzyna, która po ciężkim boju zwyciężyła w tarnobrzeskim Mokrzyszowie. Mnóstwo emocji było w Łowisku oraz Skopaniu.

Wisan Skopanie - Olimpia Pysznica 3:2 (1:1).

Hynowski 8, Szlęzak 72, Polek 87 - Bajgierowicz 41, Sobiło 65.

Wisan: Kuszaj - Nieckula, Hynowski (76 Kubiak), Pluta, Jarosz - Zych, Rzeźwicki (70 Serafin), W. Lis (58 Smykla), Polek - M. Lis (64 Uzar), Szlęzak (89 Furdyna.

Olimpia: Nagawiecki - Socha, Tur, Szwedo, Sobilo - Zając, Dziura, Tokarski (80 Tofil), Bajgierowicz - Haliniak (85 Dąbek), Kaczkowski.

Żółte kartki: Uzar, Zych (W), Dziura (Z). Sędziował: Tomasz Giżka ze Stalowej Woli. Widzów: 300.
Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Miejscowi razili nieskutecznością w pierwszej połowie, ale po zmianie stron zaimponowali sercem do gry co przyniosło im efekt w postaci wyciągnięcia wyniku z 1:2 na 3:2.

LZS Zdziary - Sparta Jeżowe 4:1 (2:0).

R. Wojtas 25, Pajor 28, M. Węgliński 75, K. Urbanik 82 - Piela 84.

Zdziary: Siembida - Startek, Pachla, Smutek, Cichoń - K. Urbanik, K. Węgliński, W. Urbanik (66 M. Węgliński), Tkacz (60 Zając) - R. Wojtas (73 P. Wojtas), Pajor (72 Tofil).

Sparta: Konior - Drozd, Kata, Mścisz, Krawiec - Chudzik, Tabor, Gil, Gielar - Urbanik (46 Piela), Niemiec (64 Chaber).

Żółta kartka: Niemiec (S). Sędziował: Grzegorz Łącz z Cyganów. Widzów: 200.

Wygrana gospodarzy zasłużona, ale kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie gdyby przy stanie 2:0 goście wykorzystali rzut karny. Broniący bramki Zdziar Mateusz Siembida w ładnym stylu obroni jednak strzał Mikołaja Tabora i przyjezdni się podłamali. Godne podkreślenia jest bardzo dobre prowadzenie meczu przez arbitra z Cyganów.

Unia Skowierzyn - Sokół Sokolniki 0:3 (0:2).
Paprocki 3, Kurasiewicz 15, Bednarz 65.

Wygrana gości nie podlegała dyskusji. Na boisku było dość nerwowo. Obie drużyny już pierwszą połowę kończyły w osłabieniu. W 22 minucie piłkarz Sokoła Piotr Cąpała, a w 44 zawodnik Unii Artur Zając zostali ukarani czerwonymi kartkami za faule.

ŁKS Łowisko - Słowianin Grębów 1:2 (1:0). Osipa 35 z karnego - Wilk 54, Stąporski 70.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Unia Nowa Sarzyna 1:2 (0:0). Farian 52 z karnego - Gnatek 72, 88.
Stal Gorzyce - San Wrzawy 2:1 (0:1). Świąder 60 z karnego, Pacholczak 82 - Maciej Fietko 9.

Wichry Rzeczyca Długa - Stal II Stalowa Wola 3:5 (2:1). Markut 12, 32, Zygmunt 86 - Tur 40, Michalek 47, 50, Wrona 80, Samołyk 86.

Orzeł Rudnik - Sokół Kamień 3:0 (2:0).
Gąsiorowski 27, Skoczylas 38, Chapuła 72.

16. Mokrzyszów Tarnobrzeg 4 1 3-11 0 1 3

W następnej kolejce, 30-31 sierpnia: Sokół K. - Wisan, Stal II - Orzeł, Sokół S. - Wichry, Sparta - Unia NS., San - Zdziary, Unia NS - Stal G., Słowianin - Mokrzyszów, Olimpia - Łowisko.