Mateusz Borkowski na 13. miejscu na igrzyskach w Nankin

/dor/
Mateusz Borkowski z LKB Rudnik został sklasyfikowany na 13 miejscu w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbywają się w chińskim Nankin.

Podopieczny trenera Sylwestra Dudka w finale B zajął czwarte miejsce uzyskując czas - 3.55,58. Zwyciężył Turek Omer Oti - 3:53.46 i dzięki został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

Walkę o medale olimpijskie stoczyli zawodnicy rywalizujący w finale A. Zwyciężył Kenijczyk Gilbert Kwemoi Soet - 3.41,99, drugi był Etiopczyk Muluget Asef Uma - 3.45,08, a trzeci reprezentant Dżibuti Mohamed Ismail Ibrahim - 3.45,72.