Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Niespodziewany początek jesieni" w Orońsku - przyjedź na ciekawą imprezę plenerową

/bk/
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza w niedzielę, 31 sierpnia, na festyn "Niespodziewany początek jesieni".

Jest to impreza plenerowa, odbywająca się na terenie parku krajobrazowego w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku już po raz dwunasty.

Każda edycja poświęcona jest innej wybranej kulturze etnicznej. W poprzednich latach odbyły się między innymi festyny: indiański, celtycki, Wikingów, "Fiesta Latina", "Wielka Azja", "Dzień Kultury Żydowskiej", "Afrikana", rosyjski "Korowód" oraz ostatni poświęcony kulturze tureckiej.

Ogromny sukces ubiegłorocznej imprezy, na którą, mimo ulewnej pogody, przyszły tłumy zwiedzających skłonił organizatorów do kontynuowania tego kierunku. W tym roku przybliżą nam kulturę Węgier.

Jak co roku program festynu jest bardzo bogaty i różnorodny.

Gwiazdą dnia będzie zespół Budafolk z Budapesztu, z Debreczyna przyjedzie kapela zbójnicka Betyar Banda, która da koncert muzyki na ludowych instrumentach a także, zaprezentuje regionalne tańce węgierskie oraz poprowadzi zajęcia taneczne.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach tradycyjnych rzemiosł węgierskich.

Dla najmłodszych wystąpi Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc z przedstawieniem "Kukuryku na patyku" reżyserowanym przez Andrása Veresa z Węgier. Scenografię do spektaklu opracował György Árvai także z Węgier, kostiumy zaprojektowała Edit Szűcs (Węgry).

Na święcie kultury węgierskiej nie może zabraknąć arii z operetek Imre Kalmana i Franza Lehara oraz Tańców Węgierskich Brahmsa. Usłyszymy je w wykonaniu Moniki Świostek i Kwartetu Molto Bene.

Na smakoszy będą czekały wina i specjalności kuchni węgierskiej, w które będzie można zaopatrzyć się na stoisku delikatesowym.

Organizatorzy wspólnie z Węgierskim Instytutem Kultury przygotowali konkurs wiedzy o Węgrzech z atrakcyjnymi nagrodami.

W Galerii Kameralnej będzie prezentowana wystawa komiksów Attili Futakiego.

Oprócz tych atrakcji przygotowano dla dzieci plac zabaw, wielkie malowanie na ekranie, warsztaty ceramiczne, przejażdżki konne po parku.

Początek imprezy - godzina 13. Koniec - godzina 20.

Impreza nie jest biletowana i wstęp na teren Centrum Rzeźby Polskiej jest bezpłatny. Natomiast wstęp na wszystkie wystawy w dniu festynu będzie w cenach promocyjnych.

Dojeżdżającym z Radomia organizatorzy zapewniają darmowe kursy autobusowe.

Na przystanek przy ulicy Poniatowskiego autobusy ITS Michalczewski podjadą o godz.12.30 i 14, kursy powrotne z Orońska zaplanowane są na 18.30 i 20.

Partnerem Centrum Rzeźby Polskiej jest Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, a patronat honorowy nad imprezą objęła Ambasada Węgier w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie