Stanisław Łańcucki ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy

/ARKA/
Stanisław Łańcucki wywalczył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów. Arkadiusz Kielar
Stanisław Łańcucki, reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza, wywalczył srebrny medal na swoim koronnym dystansie, biegu na 3000 metrów z przeszkodami, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów w tureckim Izmirze.

56-letni Łańcucki w kategorii M-55, czyli zawodników od 55 do 60 lat, zajął w biegu na 3000 m drugie miejsce z czasem 10.54,36, to nowy rekord Polski weteranów w tej kategorii wiekowej. Mimo świetnego biegu nasz lekkoatleta musiał uznać wyższość Hiszpana Cesara Pereza, który wywalczył złoty medal z czasem 10.38,38. Brązowy medal zdobył Bułgar Hristo Kolew - 11.52,39. Jak informowaliśmy, Łańcucki wcześniej w Izmirze startował w biegu na 1500 metrów i był czwarty.

Reprezentanci Polski w mistrzostwach w Turcji wywalczyli już 24 medale: 9 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych.