Młodzicy Vive Targów Kielce grali na Słowacji

/PK/
Młodzicy Vive Targów Kielce zajęli czwarte miejsce w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Sarius Cup, który odbył się w słowackim Preszowie.

W turnieju, w trzech kategoriach wiekowych, grało 30 drużyn z ośmiu krajów. Kielczanie w eliminacjach przegrali z rosyjskim Handball Team Krasnodar 14:21, pokonali rumuńskie CSS Sighisoara 21:9, ulegli rumuńskiemu Minaurowi Baia Mare 13:18 i słowackiemu Tatranowi Preszów 14:17 oraz wygrali z ukraińskim Portowikiem Jużnyj 18:16. W spotkaniu o trzecie miejsce ponownie przegrali z Tatranem 10:16. - Chłopcy byli po ciężkim obozie, co miało wpływ na grę. Naszym celem są w tym sezonie finały mistrzostw Polski młodzików - powiedział trener naszej ekipy, Artur Rodacki.

Do najlepszej siódemki turnieju został wybrany lewy rozgrywający z Kielc, Jakub Syska.