KSZO 1929 Ostrowiec - Garbarnia Kraków 2:1. Gole strzelali stoperzy (WIDEO, zdjęcia)

Redakcja
Kamil Markiewicz
Ostrowczanie rozegrali najsłabszy mecz w tym sezonie, ale w końcówce strzelili dwa gole i wygrali.

W pierwszej połowie lepiej zorganizowana Garbarnia posiadała przewagę i w 20 minucie po składnej kontrze, pozostawiony bez opieki Mateusz Kowalski strzałem z 12 metrów pokonał Konrada Zacharskiego.

Po przerwie gospodarze grali ambitnie, ale trochę nieporadnie. Wreszcie w końcowych minutach szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Rafała Lasockiego. Dwukrotnie po dośrodkowaniach Mateusza Mąki z rzutów wolnych trafili strzałami głową do siatki gości. Najpierw w 79 minucie trafił Marcin Grunt, a dziesięć minut później Erwin Nowik. /mir/

KSZO 1929 Ostrowiec- Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Kowalski 20 min, 1:1 Marcin Grunt 79, 2:1 Erwin Nowik 89.

KSZO 1929: Zacharski 7 - Stachurski 6, Nowik 7, Grunt 7, Łatkowski 6 (86. Larkowski, nie klas.) - Gardynik 6, Dziadowicz 5 (60. Czerwiński 2), Mąka 7, Sudy 6, Ryński 5 (63. Kosowski 2) - Kapsa 5.

Garbarnia: Sypniewski - Piszczek (90. Stokłosa), Pluta (72. Wcisło), Nowak - Kalicki (86. Mizia), Górecki, Siedlarz, Kowalski, Kokosza (66. Kaczor), Pawłowicz - Kalemba.

Kartki: czerwona: Siedlarz (90 min. Garbarnia - druga żółta), żółte: Kapsa, Łatkowski, Zacharski (KSZO 1929), Nowak, Siedlarz (Garbarnia). Sędziował: Szymon Ubożak z Kielc. Widzów: 400.