Sporo sparingów piłkarzy ręcznych KSZO Ostrowiec (wideo i zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Turniej z udziałem trzech zespołów I-ligi piłki ręcznej był kolejnym etapem w przygotowaniach KSZO Odlewni Ostrowiec przed debiutanckim sezonem w tej klasie rozgrywkowej. Niestety, z powodu kontuzji trenera Rafał Przybylski nie mógł wystawić optymalnego składu.
KSZO Odlewnia Ostrowiec - SPR Tarnów 31:39

Wyniki spotkań turnieju w Puławach:

Czuwaj Przemyśl - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 28:25 (14:13); KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - AZS AWF Biała Podlaska 30:22 (13:13); Czuwaj Przemyśl - AZS AWF Biała Podlaska 39:27 (21:16).

W Przemyślu trener Rafał Przybylski nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Tomasza Pomiankiewicza i Grzegorza Mroczka. Ten pierwszy skręcił przed tygodniem staw skokowy na treningu, z kolei Grzegorz Mroczek doznał trzy dni później urazu stopy podczas rozgrywanego w Ostrowcu turnieju. Sprawy osobiste zatrzymały także Karola Drabika. Pozostali gracze, choć z małymi perturbacjami, bowiem tuż przed wyjazdem trzeba było wymienić uszkodzone koło w busie, udali się do Przemyśla. W turnieju oprócz KSZO Odlewni Ostrowiec i gospodarzy - Czuwaju - zagrał także zespół AZS AWF Biała Podlaska. W pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się z podopiecznymi trenera Rafała Przybylskiego. Górą było doświadczenie, bowiem Czuwaj zwyciężył KSZO 28:25, prowadząc także do przerwy 14:13. W drugim spotkaniu, lekko podmęczeni już ostrowczanie wyszli na mecz z AZS AWF Biała Podlaska, jednak trudy pierwszego meczu nie miały negatywnego wpływu na postawę zawodników na parkiecie. Do przerwy co prawda obie drużyny rzuciły po 13 bramek, po zmianie stron swoją wyższość udokumentowali jednak gracze KSZO, którzy ostatecznie zwyciężyli 30:22. Tym razem zagrano niestandardowo - 2x25 minut.

Pracowicie dla szczypiornistów z Ostrowca zapowiada się kolejny tydzień. We wtorek 26 sierpnia we własnej hali w ramach treningu zagrali z SPR Tarnów. W pierwszej połowie goście bezlitośnie obnażyli grających w osłabieniu ostrowczan. Ci popełnili mnóstwo błędów w ataku, marnując wiele okazji do zdobycia gola. Lepiej zagrali po przerwie, kiedy zniwelowali dwunastobramkową stratę odrabiając cztery gole.

Z kolei już w czwartek zespół KSZO wyjedzie do Puław, gdzie zagra z przebywającymi na obozie z Litwinami z Kowna. Sparingowy tydzień zakończy się dwudniowym turniejem w Końskich. Udział w nim zapowiedziały ekipy KSZO, KSSPR Końskie oraz z Białej Podlaskiej, Zawiercia i Przemyśla.