Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie radomskiego Zespołu Szkół Budowlanych byli w Niemczech na ciekawych zajęciach

Antoni SOKOŁOWSKI, [email protected]
Uczniowie z radomskiej „Budowlanki” byli na stażu w Niemczech, gdzie rozwijali umiejętności kształcenia zawodowego.
Uczniowie z radomskiej „Budowlanki” byli na stażu w Niemczech, gdzie rozwijali umiejętności kształcenia zawodowego. Archiwum
36 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu przebywało latem w Magdeburgu w Niemczech. Tam młodzi radomianie poznawali, jakie są nowe potrzeby rynku budowlanego.

Sam wyjazd był możliwy dzięki udziałowi radomskiej szkoły w projekcie "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo". Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby rynku europejskiego i lokalnego, stwarzając możliwość przeszkolenia, dokształcenia zawodowego i zdobycia nowych, niezbędnych umiejętności.

NOWE ŹRÓDŁO ENERGII

Radomscy uczniowie skupili się na zadaniu, jakie może być zastosowanie alternatywnych i odnawialnych źródeł energii, które może być sposobem na podniesienie świadomości ekologicznej.
Uczniowie przebywali w Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu. Sam projekt przeprowadzony w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" rozpoczął się w kwietniu 2014 roku, a zakończy w lutym 2015.

- W naszym zadaniu chodzi między innymi o poznanie alternatywnych źródeł energii, ale też rozwijanie umiejętności kształcenia zawodowego, czy wspieranie uczestników kształcenia w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności - mówią nauczyciele.

Uczniowie podnoszą też kwalifikację, a tym samym zwiększają swoje szanse na zatrudnienie. Przy okazji podszlifowali język niemiecki, głównie, jeśli chodzi o zawodowe słownictwo.

PRZYDATNA WIEDZA

Jak zauważają radomscy nauczyciele, działania przewidziane w projekcie są znaczące dla dalszego szkolenia zawodowego uczestników.

- Umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą mają znaczenie nie tylko dla samych uczestników, ale także dla rynku lokalnego, regionalnego i narodowego - dodają.
Co ważne, radomianie nawiązali przy okazji wiele kontaktów z firmami i przedsiębiorcami niemieckimi, co może w przyszłości zwiększyć szansę na znalezienie pracy w krajach Unii Europejskiej.

Na koniec każdy z uczestników programu otrzyma dokument Europass Mobility, potwierdzający nabyte umiejętności i kwalifikacje. Rangę dokumentu podnosi fakt, iż jest on wydany przez Agencję Narodową Europass Mobility, a także przez instytucję przyjmującą. Dokument ten wydawany jest w dwóch językach, polskim i obcym, co umożliwia mobilność zawodową szczególnie na rynkach europejskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie