Pierwsze zwycięstwo Hetmana Włoszczowa

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Łukasz Piwowarczyk zdobył bramkę dla Hetmana Włoszczowa w meczu z ŁKS Georyt Łagów, po strzale z 25 metrów. www.hetmanwloszczowa.pl
Włoszczowski zespół w regionalnych derbach podejmuje Naprzód Jędrzejów. To będzie mecz z podtekstami

Ważne

Ważne

Wynik niedzielnego meczu Hetmana z Naprzodem, po jego zakończeniu na portalu WWW.ECHODNIA.EU/PILKA

W niedzielnym meczu czwartej ligi Hetman Włoszczowa odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe ŁKS Georyt Łagów 3:1. W niedzielę 31 sierpnia, o godzinie 17, we Włoszczowie rozegrane zostaną regionalne derby, w których podopieczni trenera Karola Lichosika zmierzą się z Naprzodem Jędrzejów.

W niedzielnym pojedynku w Łagowie, jako pierwsza na prowadzenie wyszła ekipa z Włoszczowy. W 30 minucie pięknym strzałem popisał się Łukasz Piwowarczyk, który pokonał golkipera łagowskiej drużyny, po uderzeniu z 25 metrów. Zespół z Łagowa w końcówce pierwszej połowy zdołał wyrównać. W 48 minucie na prowadzenie Hetmana wyprowadził Marcin Michałek, a kropkę nad "i" postawił w 88 minucie Tomasz Matuszewski, strzelając gola. Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła 3:1. - Boisko w Łagowie częściowo nie nadawało się do gry, ponieważ w niektórych miejscach stała woda. Gospodarze informowali nas o tym fakcie, ale włodarze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej podjęli decyzje, żeby rozegrać to spotkanie. Po meczu możemy cieszyć się z tej decyzji, ponieważ odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - mówił Karol Lichosik, trener Hetmana.

- Przez większość spotkania to my nadawaliśmy tempo grze, a przeciwnicy ograniczyli się jedynie do wykopywania długich piłek, z pominięciem drugiej linii. Gospodarze groźni byli po stałych fragmentach gry. Właśnie po takiej sytuacji straciliśmy bramkę. Kluczowym momentem w tym spotkaniu był początek drugiej połowy, w którym udało nam się objąć prowadzenie. Dzięki temu na pewno grało nam się dużo łatwiej. Bardzo dobry mecz rozegrali nasz nowy-stary zawodnik Mateusz Małek oraz Paweł Cegieła. W środku dobrze spisywali się także Łukasz Piwowarczyk i Łukasz Orzeł, którzy wykazali się piłkarską dojrzałością - powiedział szkoleniowiec włoszczowskiej ekipy.

W NIEDZIELĘ WIELKIE DERBY!

W niedzielę 31 sierpnia, o godzinie 17, w meczu czwartej kolejki, Hetman podejmował będzie w regionalnych derbach Naprzód Jędrzejów. Włoszczowski zespół powinien zagrać w komplecie. Spotkania między obiema drużynami zawsze wywołują wiele emocji wśród kibiców. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że szkoleniowcem jędrzejowskiej ekipy jest włoszczowianin Jarosław Groszek, który był trenerem Hetmana Włoszczowa, z którym wywalczył dwa awanse z klasy okręgowej do czwartej ligi oraz z czwartej lig do trzeciej. - Będzie to dla nas jeden z najważniejszych meczów sezonu. Nie ukrywam, że dla nas to spotkanie o przysłowiowe "sześć punktów". Naprzód jeszcze meczu nie wygrał, a my mamy to już za sobą, więc powinno nam się grać lepiej - powiedział Karol Lichosik.

- Trenerem Naprzodu jest mój serdeczny przyjaciel, z którym bardzo się szanujemy. Jarek ma większy staż trenerski, więc mogę powiedzieć, że jest on w pewnym sensie moim nauczycielem, od którego dużo się nauczyłem. Z mojej strony taryfy ulgowej na pewno nie będzie. Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć - podkreślał trener Hetmana, który liczy na wsparcie kibiców w niedzielnym, derbowym pojedynku.

NAPRZÓD PRZYJEDZIE OSŁABIONY

W niedzielnym spotkaniu w ekipie z Jędrzejowa zabraknie kontuzjowanych bramkarza Norberta Barana oraz pomocnika Pawła Bębenka. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ powracającego go gry po wyleczeniu urazu obrońcy Mateusza Maciejewskiego. - Liczymy na dobrą grę w tym meczu, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie. Postaramy się o to, aby zagrać, jak najlepiej i wywalczyć w tym pojedynku punkty - powiedział Jarosław Groszek, były trener Hetmana, a obecnie szkoleniowiec Naprzodu.