Mateusz Borkowski na 13. miejscu w Nankin

/dor/
Mateusz Borkowski w Nankin został sklasyfikowany na 13 miejscu w biegu na 1500 metrów. Archiwum prywatne
Drugi reprezentant naszego powiatu ma za sobą start na 2. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży

Zawodnik Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Mateusz Borkowski został sklasyfikowany na 13 miejscu w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbywają się w chińskim Nankin.

Podopieczny trenera Sylwestra Dudka w finale B zajął czwarte miejsce uzyskując czas - 3.55,58. Zwyciężył Turek Omer Oti - 3:53.46 i dzięki został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji. Dodajmy, że w pierwszej serii biegu eliminacyjnego uzyskał czas 3:55.78 minuty, co dało mu ósme miejsce i występ we wspomnianym finale B.

Walkę o medale olimpijskie stoczyli zawodnicy rywalizujący w finale A. Zwyciężył Kenijczyk Gilbert Kwemoi Soet - 3.41,99, drugi był Etiopczyk Muluget Asef Uma - 3.45,08, a trzeci reprezentant Dżibuti Mohamed Ismail Ibrahim - 3.45,72.

Mateusz Borkowski był drugim reprezentantem powiatu starachowickiego i całego województwa świętokrzyskiego na igrzyskach w Nankin. Wcześniej startowała Agata Nowak ze Świtu Starachowice. Spisała się znakomicie, zdobywając złoty medal w strzelectwie sportowym.

- Szkoda, że Mateusz nie awansował do finału A, ale jego występ i tak oceniam pozytywnie. Obsada jego biegu była bardzo mocna. A dla Borkowskiego już sam udział w tych zawodach był dużym przeżyciem, a przy tym ogromnym wyróżnieniem dla naszego klubu - powiedział Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.