Centralna Liga Juniorów. Korona lepsza od "Białej Gwiazdy"

/KAR/
W sobotnim spotkaniu czwartej kolejki Centralnej Ligi Juniorów, Korona Kielce pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0. Zwycięskiego gola dla kieleckiej ekipy strzelił Michał Marzycki.

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:0), Michał Mokrzycki 78.

Korona: Majcherczyk - Pietras, Mech, Kwiatek, Korcz - Wychowaniec, Mokrzycki (79 Tekiel), Smoleń - Kowalczyk (46 Jasiak), Zawierucha (85 Makocki), Rybarczyk (46 Uniat).

Kielecki zespół w pierwszej połowie miał kilka okazji na zdobycie bramki. W 19 minucie po zagraniu Michała Mokrzyckiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły znalazł się Adam Zawierucha. Niestety po strzale gracza Korony piłka trafiła wprost w bramkarza. W 39 minucie po dośrodkowaniu Norberta Korcza, głową uderzał Mokrzycki. Futbolówka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka bramki gospodarzy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Korona szukała szansy na strzelenie gola. W 47 minucie po akcji i dograniu od Zawieruchy, przed szansą na strzelenie gola stanął Paweł Smoleń, który z pięciu metrów nie trafił do bramki krakowskiej drużyny. Kielecki zespół nie zwalniał tempa, szukając kolejnych podbramkowych okazji. W 78 minucie faulowany był Zawierucha. Rzut wolny z 18 metrów wykonywał Mokrzycki, który bezpośrednim strzałem umieścił piłkę w bramce Wisły. W 80 minucie po strzale z rzutu wolnego gospodarzy, świetną interwencją popisał się Bartłomiej Majcherczyk, który uratował swój zespół przed utratą gola.

- Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Cały mecz graliśmy konsekwentnie. Myślę, że z przebiegu całego spotkania byliśmy o tą jedną bramkę lepsi od Wisły, ponieważ stworzyliśmy sobie więcej klarownych okazji na strzelenie gola - mówił Cezary Ruszkowski, trener Korony.