Klasa A, grupa 1. Bramkowy popis Zrywu

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Rafał Piotrowski (przy piłce) strzelił gola dla Lechii Strawczyn w meczu z Victorią Mniów.
Obszerne informacje o niedzielnych meczach grupy pierwszej świętokrzyskiej klasy A. Zobacz wyniki i strzelców
Victoria Mniów - Lechia Strawczyn 0:2

Klasa A, grupa 1. Victoria Mniów - Lechia Strawczyn 0:2

Włoszczowskie derby dla Zieleni. Pierwsze zwycięstwa Partyzanta i Sokoła

Aż 11 bramek podało w meczu w Skroniowie, gdzie miejscowy Zryw rozgromił Victorię Górki Szczukowskie 10:1. Pięć bramek dla zwycięskiego zespołu zdobył Krzysztof Stańczyk, który awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Hetman II Włoszczowa 4:0 (0:0), Damian Słomiński 63, Damian Miernik 70, 78, Patryk Pasoń 86.

Zieleń: Tylko - Świeboda (87 Łukasik), Hart, Fira, W. Nidziński - Słomiński (70 Znojek), Bernat (30 Rączkowski), Rak, P. Nidziński (78 Bukowski), Pasoń - Miernik.

- Dominowaliśmy w tym spotkaniu od pierwszej, do ostatniej minuty. W pierwszej połowie dokąd goście mieli siłę, próbowali nawiązywać z nami walkę. Po przerwie gra toczyła się już tylko w jedną stronę - mówił Karol Józefowski, trener Zielni.

Partyzant Wodzisław - MSS-Klonówka Masłów 4:2 (2:0), Przemysław Objosło 12, 51, Robert Hola 24, 64 - Tomasz Janyst 79, Hubert Janyst 90+3.

Partyzant: Garczarczyk (88 Wątor) - Kaleta, Burek, Koziara, Słonina (88 A. Ćwiertnia) - Zasada (67 Baran), Dyczkowski, Bielecki, Kruk - Objosło (80 Kurkowski), Hola.

- W końcu udało nam się zwyciężyć po awansie do klasy A. Było nam ono bardzo potrzebne - powiedział Rafał Ćwiertnia, trener Partyzanta.

Samson Samsonów - Nida Sobków 3:2 (2:0), Mateusz Wikło 19, Mateusz Kołodziejski 33, Karol Piwowarczyk 62 - Waldemar Dziopa 72, Łukasz Porębski 75.

Samson: Kita - Prędota, Siwek, Kowalski, Moćko (65 Koza) - Salwa, Dębski (89 Sala), Kołodziejski, M. Rynk (80 D. Rynk) - Wikło, Piwowarczyk.

Gospodarze grali w dziesiątkę od 85 minuty, po tym, jak za faul czerwoną kartką ukarany został Dominik Rynk. - Był to kolejny mecz, w którym mieliśmy masę sytuacji podbramkowych. Do przerwy wykorzystaliśmy tylko dwie, w drugiej połowie jedną. Po przerwie niepotrzebnie zaczęliśmy kombinować, co spowodowało utratę pierwszej bramki, a za raz po tym drugą i w naszą grę wdarła się nerwowość - podsumował Jacek Palik, trener Samsona.

Sokół Rykoszyn - Piast Chęciny 2:1 (0:1), Karol Nowek 40, Kamil Domagała 64 z karnego - Jarosław Zawadzki 33 z karnego.

Sokół: Kmiecik - P. Szymkiewicz (82 Ptak), Sidło, Terelak, A. Szymkiewicz - Szymoniak (35 Dudek), Wijas, Domagała, Podgórski (75 Stachura) - Karbownik, Nowek (60 Sornat).

- W końcu udało nam się zdobyć komplet punktów i to przy nienajlepszej grze. Przeciwnik na prawdę rozegrał dobre zawody, ale szczęści w tym pojedynku sprzyjało nam - mówił Marian Haczkiewicz, trener Sokoła.

Zryw Skroniów - Victoria Górki Szczukowskie 10:1 (6:1), Michał Bartosiński 8, 38, Krzysztof Stańczyk 18, 25, 32 z karnego, 50, 63, Hubert Magiera 44, Wojciech Ziółkowski 55 z karnego, 72 - Karol Chojnecki 30.

Zryw: Sroka (46 Koczaj) - Segieta, Koncewicz, Ziółkowski, Zasada - Faryna (46 Krzysztofik), Magiera (68 Wydrych), Pańtak, Dzwonek - Stańczyk (68 Maludziński), Bartosiński.

Piaskowianka Piaski - Gród Ćmińsk 1:1 (1:1), Robert Szymański 32 - Mateusz Kokosza 40 z karnego.

Piaskowianka: Ryfler - Sieradzki, Baliński, Szmalec, Kowalski (55 Tekiel) - Harłap, Jędrzejak, Stępień, Krzysztofik, Szymański (65 Tomaszek) - Koprowski (70 Michałkiewicz).

Gród: Krumplewski - Nadolnik (75 D. Żołowicz), Jarząb, Arczewski, Trojan - Kuliński (59 W. Żołowicz), K. Frączyk, T. Frączyk, Wieczorek (35 Pietrow) - Słoń (67 Galus), Kokosza.

Victoria Mniów - Lechia Strawczyn 0:2 (0:1), Rafał Piotrowski 20, Maciej Jas 70.

Lechia: Picheta - Zapała, D. Kasprzyk, Wilczkowski, Tkaczyk - Piotrowski (80 Wawrzyńczyk), Baran, Zając, Raczyński - Gałęziowski, Jas.

- Spotkanie stało na wysokim poziomie. Wykorzystaliśmy sytuacje, które mieliśmy, dzięki temu wygraliśmy - skomentował Jerzy Kowalczyk, prezes Lechii.

Najlepsi strzelcy: 7 - Krzysztof Stańczyk (Zryw), 5 - Karol Piwowarczyk (Samson), 4 - Mateusz Kokosza (Gród), Łukasz Kwapisz (Nida).