Drugi medal Anny Wójcik z Victorii Stalowa Wola w mistrzostwach Polski

/ARKA/
Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola wywalczyła dwa medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Arkadiusz Kielar
W 31 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Inowrocławiu reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Anna Wójcik, wywalczyła dwa medale, srebrny w biegu na 5000 metrów oraz brązowy w biegu na 1500 metrów.

Jak informowaliśmy, biegaczka Victorii najpierw rywalizowała w sobotę w biegu na 1500 m i przybiegła na metę trzecia, w czasie 4.28,22. Zwyciężyła Paulina Mikiewicz (Podlasie Białystok) - 4.20,04, druga była Monika Hałasa (Olimpia Zabrze) - 4.20,24. A na czwartym miejscu uplasowała się inna z naszych reprezentantek, Anna Sabat ze Sparty Stalowa Wola - 4.29,84, to jej nowy rekord życiowy. W niedzielnej rywalizacji na 5000 m Wójcik zajęła drugie miejsce z czasem 17.06,67, minimalnie lepsza od niej była tylko Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok - 17.06,63.

Anna Sabat startowała jeszcze w biegu na 800 m i zajęła siódme miejsce z czasem 2.11,88, to również jej nowy rekord życiowy. Wygrała Paulina Mikiewicz z czasem 2.05,07. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami ósme miejsce zajął Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola - 9.26,38, a wygrał Maciej Bielawiec (KS Podlasie Białystok) - 9.00,84. Pawłowski rywalizował też w biegu na 5000 metrów, zajmując siódmą pozycję z czasem 14.58,58, to jego nowy rekord życiowy. Złoty medal wywalczył Szymon Kulka z ULKS Lipinki - 14.27,60.