14 medali świętokrzyskich łuczników w Zamościu!

/PK/
Aż 14 medali zdobyli świętokrzyscy łucznicy na rozegranych w Zamościu mistrzostwach Polski seniorów open w łucznictwie.

Tego typu mistrzostwa rozegrane zostały po raz pierwszy. Polegały one na tym, że medale były rozdawane za strzelania na czterech odległościach, na każdej osobno, na wszystkich rozgrywano eliminacje i finałowe rundki. Strzelania finałowe odbyły się na Rynku w Zamościu.

Indywidualnie najlepiej (4 medale) wypadł łucznik Karimy Prząsław Piotr Nowak, który na wszystkich odległościach wygrał eliminacje, a przegrał tylko w finale 90 metrów oraz w półfinale 50 metrów, zdobywając brązowy medal. Na największej odległości Nowak przegrał w finale z Rafałem Dobrowolskim ze Stelli Kielce. Ten drugi zdobył również srebro na 70 metrów; jego klubowy kolega Sebastian Bątor wywalczył brąz na 90 metrów, kolejne krążki dla Stelli przypadły na 30 metrów Maciejowi Fałdzińskiemu (srebro) i Tomaszowi Przepiórze (brąz). Złoty medal na 50 metrów wywalczył junior Rafał Wójcik z ULKS Włoszczowice.

Stella zwyciężyła również w rywalizacji drużynowej panów na 90 metrów, zajęła drugie miejsca na 70 i 50 oraz trzecie na 30. Ostatecznie świętokrzyskim łucznikom przypadło więc po pięć złotych i srebrnych medali oraz cztery brązowe.

Mistrzostwa Polski seniorów odbędą się w ostatni weekend września w Boguchwale na Podkarpaciu.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe