Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Darmowe badanie słuchu w Radomiu (wideo, zdjęcia)

/wit/
Każdy z pacjentów, biorących udział w teście uzyskał pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać.
Każdy z pacjentów, biorących udział w teście uzyskał pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać. Tadeusz Klocek
We wtorek w Radomiu w godzinach 10-16, przy ulicy Żeromskiego 52, można było za darmo zbadać słuch. Wszystko w ramach kampanii "Narodowy Test Słuchu".
Test słuchu na radomskim deptaku

Test słuchu na radomskim deptaku

Hałas

Hałas

Jesteśmy otoczeni hałasem, od którego nie sposób uciec. W Polsce żyje około 50 tysięcy osób z ciężkim uszkodzeniem słuchu. Około 20 procent cierpi na jego zaburzenia. Chorobami słuchu może być zagrożone nawet 4 miliony Polaków. Najbardziej dokucza nam hałas uliczny. Badania CBOS pokazały, że ponad 70 procent Polaków odczuwa uciążliwy, męczący hałas, z tego co trzeci - często. Szacuje się, że na hałas, który może być szkodliwy dla zdrowia, narażonych jest aż 4 miliony osób - czyli jedna dziewiąta ludności kraju. Ruch uliczny generuje hałas na poziomie 80 - 90 decybeli. Specjaliści przestrzegają, że długotrwałe narażenie na taki hałas może powodować czasowe lub trwałe przesunięcie progu słyszenia. Co gorsza, uszkodzenie słuchu to najczęściej proces długotrwały, a przez to niezauważalny.

- Wszystkim chętnym specjaliści wykonują najpierw krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest konieczne robią rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta - tłumaczy Marcin Tobis, protetyk słuchu.

Każdy z pacjentów, który wziął udział w teście uzyskał pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać.

Wśród osób, które zdecydowały się skorzystać z akacji zdecydowana większość to emeryci.

- Osoby starsze faktycznie mają największe problemy z niedosłuchem, ale coraz częściej na podobne problemy narzekają też młodzi. To wynik używania słuchawek, głośnej muzyki, hałasu ulicznego, i tego z którym niektórzy mają do czynienia w pracy - mówi Marcin Tobis.

Wśród młodych dostrzegliśmy panią Agnieszkę.

- Okazało się, że wszystko jest w normie. Bardzo mnie to cieszy - mówi kobieta.

Ubiegłoroczne badania wykazały, że aż 43 procent osób, które wzięły udział w "Narodowym Teście Słuchu" w Radomiu ma niedosłuch.

Osoby, które przyszły we wtorek na badanie otrzymały nie tylko informację czy słyszą w normie, ale dowiedziały się jaka jest u nich słyszalność poszczególnych dźwięków. Ci, u których występuje niedosłuch bądź inne schorzenie otrzymali informacje co do dalszego leczenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie