Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Związkowcy i dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu po porozumieniu

KLAUDIA TAJS [email protected]
W imieniu ponad 700 pracowników średniego i pomocniczego personelu z dyrekcją lecznicy rozmawiali przedstawiciele związków zawodowych, którzy przyznają, że nie było to łatwe zadanie. Pierwszy z prawej Wojciech Dąbek, szef Związku zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, obok Krystyna Róg ze Związku Techników Medycznych Elektroradiologii.
W imieniu ponad 700 pracowników średniego i pomocniczego personelu z dyrekcją lecznicy rozmawiali przedstawiciele związków zawodowych, którzy przyznają, że nie było to łatwe zadanie. Pierwszy z prawej Wojciech Dąbek, szef Związku zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, obok Krystyna Róg ze Związku Techników Medycznych Elektroradiologii. Klaudia Tajs
Podwyżka płac, wzrost Zakładowego Funduszu Socjalnego i zwrócenie uwagi władz województwa na zbyt niskie pensje średniego i pomocniczego personelu, to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego między Komitetem Strajkowym i dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Obydwie strony przyznają, że rozmowy nie były łatwe, że najważniejsze jest to, że nie doszło do strajku.

Wojciech Dąbek, reprezentujący jeden z pięciu związków zawodowych, który w imieniu ponad 700 pracowników, wszedł z dyrekcją lecznicy w spór zbiorowy, przyznał, że rozmowy były bardzo długie i trudne.

- Przez kilka miesięcy prowadziliśmy negocjacje, a już ostatnie tygodnie były bardzo trudne, rozmowy toczyły się codziennie - powiedział Wojciech Dąbek z Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. - Czy nam się udało? Trudno powiedzieć. Dla jednych tak, dla innych nie. Jest za dużo ludzi, aby wszyscy byli szczęśliwi.

DLA ZAŁOGI

Związkowcy dopięli swego. Ich determinacja, ale także wspólny dialog z dyrekcja, doprowadził do tego, że od września tego roku, ponad 700 pracowników średniego i pomocniczego personelu do podstawy pensji otrzymają160 złotych. Kolejna podwyżka 200 złotych do podstawy pensji zostanie wprowadzona w życie, w kwietniu przyszłego roku.

- Kolejnej raty podwyżki płac możemy spodziewać się w kwietniu 2016 roku, ale ma to być nie mniej niż 160 złotych z możliwością negocjacji o większy wzrost - przypomniał Wojciech Dąbek.

Związkowcy mówią otwarcie, że sukcesem jest wzrost Zakładowego Funduszu Socjalnego, który od kilku lat utrzymywał się na poziomie dwóch procent. W tym roku Fundusz wzrośnie o siedem procent i ostatecznie wyniesie dziewięć procent, a do roku 2017 ma wrócić w całości - dodał Wojciech Dąbek. - W lutym 2015 roku będziemy zasiadać do stołu z dyrektorem szpitala i negocjować, w jakiej formie będzie kształtował się wzrost wynagrodzeń wraz ze wzrostem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

ROZUMIEM PRACOWNIKÓW

Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, któremu przyszło zmierzyć się z problemem, nie krył, że był to trudny czas.

- Determinacja po stronie Komitetu Strajkowego była ogromna, i wynikała z niezadowolenia pracowników, bo od wielu lat (siedmiu), nie było żadnych regulacji płacowych dla tej grupy pracowniczej - powiedział Wiktor Stasiak.

- Oczekiwania pracowników i związkowców, musiały być zweryfikowane przez możliwości finansowe szpitala. Jest to trudne porozumienie i mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować, a także będziemy w stanie realizować zobowiązania względem dostawców i innych podmiotów.

Tylko w tym roku będzie kosztowała szpital ponad 700 tysięcy złotych.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie