Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pyszny seler w roli głównej - smaczną zupę poleca restauracja Plejada w Kielcach [PRZEPIS]

/esw/
- Tę smaczną i sycącą zupę z łatwością przygotuje każdy, również osoby, które dopiero próbują swoich sił w kuchni. Jej przygotowanie zajmie maksymalnie godzinę. Najważniejsze, żeby dodać do zupy po tyle samo selera i ziemniaków - mówi Piotr Młynek, kucharz w kieleckiej restauracji i pubie Plejada.
- Tę smaczną i sycącą zupę z łatwością przygotuje każdy, również osoby, które dopiero próbują swoich sił w kuchni. Jej przygotowanie zajmie maksymalnie godzinę. Najważniejsze, żeby dodać do zupy po tyle samo selera i ziemniaków - mówi Piotr Młynek, kucharz w kieleckiej restauracji i pubie Plejada. Dawid Łukasik
Selerową z ziemniakami i porem poleca Piotr Młynek, kucharz w kieleckiej restauracji Plejada.
Zupę z selerem przed podaniem możemy udekorować listkami aromatycznej natki pietruszki.

Zupa selerowa z ziemniakami i porem z Plejady w Kielcach

Składniki na duży garnek:

1 duży i 1 mniejszy seler, kilka ziemniaków (pokrojonych powinno być ich tyle samo, co selera), 1 duży por, 1 duża cebula, 2 udka kurczaka, 2 kostki rosołowe drobiowe, 2 liście laurowe, kilka ziaren ziela angielskiego, sól i pieprz do smaku, olej, woda, śmietana.

Sposób przygotowania:

1. W garnku nastawiamy wodę i wkładamy umyte dokładnie udka kurczaka. Można je też zastąpić korpusem. Gdy mięso nieco się podgotuje, dodajemy liście laurowe i ziele angielskie i gotujemy na niezbyt dużym ogniu.

2. Warzywa myjemy. Selera i ziemniaki obieramy, kroimy w niezbyt drobną kostkę. Na patelni rozgrzewamy odrobinę oleju. Na gorący tłuszcz wrzucamy warzywa i podsmażamy przez 1-2 minuty mieszając, by się nie przypaliły.

3. Pora dokładnie myjemy pod bieżącą wodą, sprawdzając, by nie została między liśćmi ziemia. Kroimy go w dość grube plastry, które następnie przepoławiamy. Obraną cebulę kroimy w dużą kostkę. Dodajemy do zupy.

4. Zupę gotujemy pod przykryciem na niezbyt dużym ogniu aż warzywa będą miękkie. W międzyczasie doprawiamy solą i pieprzem. Pod koniec gotowania zaprawiamy zupę śmietaną rozprowadzoną z wywarem.

Dobra rada:

Seler gotowany jest lekko strawny, ale smaczny jest również na surowo. Jeśli wykorzystujemy nie tylko bulwę, wybierając selera zwróćmy uwagę na kolor łodyg i listków. Powinny one być jasno- lub ciemnozielone, bez przebarwień.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie