Szósta z rzędu ligowa wygrana Sparty Kazimierza Wielka. Teraz nasz zespół podejmuje ŁKS Georyt Łagów

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Piłkarz Sparty Kazimierza Wielka Andrzej Musiał otrzymał kolejne powołanie do młodzieżowej kadry Polski w futsalu. archiwum klubu
W sobotę kolejne zwycięstwo na czwartoligowych boiskach odniosła Sparta Kazimierza Wielka, która wygrała na wyjeździe z Alitem Ożarów 2:0. W niedzielę 14 września, podopieczni trenera Stanisława Owcy podejmować będą ŁKS Georyt Łagów. Początek tego pojedynku o godzinie 16.

Wygrana w Ożarowie, to piąte zwycięstwo w tym sezonie, a szóste z rzędu, jakie odniosła Sparta na czwartoligowych boiskach. Kazimierski zespół wygrał mecz ostatniej kolejki minionego sezonu z Orliczem Suchedniów 5:1. Wcześniej drużyna z Kazimierzy Wielkiej miała serię czterech zwycięskich meczów, którą na kolejkę przed zakończeniem minionego sezonu przerwał właśnie Alit wygrywając 3:2. Teraz nasz zespół zrewanżował się za tamtą porażkę.

W sobotnim pojedynku Sparta od pierwszych minut dominowała na boisku. Pierwszego gola dla naszego zespołu strzelił w 18 minucie Łukasz Łakota, natomiast wynik na 2:0 podwyższył w 40 minucie Mateusz Wołowski. W drugiej połowie kazimierska ekipa miała jeszcze kilka okazji na strzelenie gola, ale żadnej nie wykorzystała. - Przez cały mecz gra toczyła się pod nasze dyktando. Szkoda tylko, że po raz kolejny nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy. Wygląda to tak, że jeśli prowadzimy kilkoma bramkami, to w zespole następuje rozprężenie i zawodnicy nie wykorzystują wszystkich okazji - powiedział Stanisław Owca, trener Sparty.

PRZYJEŻDŻA ZESPÓŁ Z ŁAGOWA

W niedzielę 14 września, o godzinie 16, w meczu szóstej kolejki Sparta zagra na własnym boisku z ŁKS Georyt Łagów. Nasi przeciwnicy w minionej kolejce wygrali u siebie z Orliczem Suchedniów 2:1. - Muszę przyznać, że rozgrywki rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepsza, ponieważ zawodnicy powoli zaczynają wierzyć w swoje możliwości - powiedział trener Owca.

ZAWODNIK SPARTY REPREZENTANTEM
POLSKI W… FUTSALU

19-letni pomocnik Sparty - Andrzej Musiał po raz trzeci otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski w futsalu. Po raz pierwszy brał on udział w zgrupowaniu kadry do lat 18 w maju. Drugi raz gracz kazimierskiego klubu został powołany już do kadry do lat 21. Zgrupowanie odbyło się w dniach 27-31 sierpnia w Szczurku. Było to obóz konsultacyjny, w którym brało udział 17 osób, z których selekcjoner Gerard Juszczak wybrał siódemkę zawodników. Weźmie ona udział w turnieju czterech państw, który w dniach 14-17 września odbędzie się w czeskim Brnie. W tym gronie znalazł się Andrzej Musiał, który od 11 do 18 września będzie przebywał na zgrupowaniu w Tychach w takcie którego kadra zagra w turnieju w Czechach. W związku, z tym zabraknie go w niedzielnym meczu przeciwko ŁKS Georyt. Będzie to jedyny ubytek w kadrze kazimierskiej drużyny w tym spotkaniu. - Oprócz gry w Sparcie, jestem także zawodnikiem pierwszoligowej drużyny futsalu Solne Miasto Wieliczka. Z drużyną w Wieliczki w marcu brałem udział w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Łęczycy, gdzie zajęliśmy drugie miejsce. Tam moją grę zobaczył trener Gerard Juszczak, od którego zacząłem otrzymywać powołania do kadry Polski. Gra w czwartoligowej drużynie piłkarskiej nie wyklucza gry w drużynach futsalu. Nie mógłbym łączyć gry w obu klubach, gdyby Sparta grała w wyższej lidze - powiedział Andrzej Musiał.

W turnieju w Branie, w którym udział weźmie Andrzej Musiał, oprócz naszej reprezentacji, zagrają także kadry narodowe z Czech, Słowacji i Węgier.