Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Iłży ma nowoczesne technologie. Lekarze chodzą z tabletami

Ewelina WITKOWSKA
Teraz lekarze w iłżeckim szpitalu podczas obchodu korzystają z tabletów zamiast tradycyjnych kart.
Teraz lekarze w iłżeckim szpitalu podczas obchodu korzystają z tabletów zamiast tradycyjnych kart. szpital
Lekarz sprawdzi w komórce historię pacjenta a pacjent dostanie SMS bądź maila o terminie wizyty. Będzie też stały dostęp do Internetu w szpitalu. To tylko niektóre udogodnienia jakie przygotował iłżecki szpital. Ma to poprawić jakość leczenia i ograniczyć koszty działalności placówki.

Ten nowoczesny system, który pozwala na dostęp do informacji medycznej z dowolnego miejsca bez dodatkowego oprogramowania działa w iłżeckim szpitalu już od maja. Co ważne, udogodnieniom towarzyszy nowoczesny system zabezpieczeń.

- Lekarz może za pomocą smartfona czy tableta mieć ciągły dostęp do wyników badań oraz elektronicznej dokumentacji medycznej swoich pacjentów. Również w ten sposób lekarz dyżurny w szybki sposób może dokonać zdalnej konsultacji stanu zdrowia pacjentów. To gwarantuje podjęcie odpowiedniego działania w nagłych przypadkach - wyjaśnia Zbigniew Deja, dyrektor placówki. Funkcja zdalnego dostępu może być również wykorzystywana do konsultacji z innymi placówkami lub specjalistami.

ŁATWIEJSZE LECZENIE

To nie jedyne udogodnienia związane z projektem. Cały system składa się z 20 modułów. Wśród nich znalazły się między innymi wspomaganie pracy lekarza podczas leczenia, automatyczna weryfikacja prawa do ubezpieczenia, nowoczesny system identyfikacji pacjenta czy portal pacjenta.

Lekarz dzięki systemowi informatycznemu ma dostęp do nowoczesnego lekospisu gdzie ma szybki dostęp do niezbędnej informacji bez konieczności otwierania dodatkowych informatorów. Polega to między innymi na tym, że podczas przepisywania leków można sprawdzić informacje o ich wzajemnej interakcji.

- Narzędzia oraz informacje, które możemy uzyskać dzięki informatyzacji pozwolą w większym stopniu skoncentrować się na potrzebach pacjenta, zwiększą wydajność i umożliwią lepszą współpracę z innymi jednostkami medycznymi - mówi Zbigniew Deja.

Całkowita wartość projektu wynosiła ponad 2,7 miliona złotych, z czego ponad 2,3 miliona to unijna dotacja. Resztę pokryło Starostwo Powiatowe w Radomiu i szpital.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie