Izabela Komar piąta w maratonie w Krynicy. Wysokie miejsce Sylwestera Lepiarza

/dor/
Dobrze spisali się Izabela Komar z Kunowa i Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego na Festiwalu Biegowym, który odbył się w Krynicy.

Izabela Komar zajęła piąte miejsce w maratonie kobiet z czasem 3:49.17. W nocnym biegu na 5 kilometrów piąty był Sylwester Lepiarz. Ponadto startując w barwach Słoneczka Busko-Zdrój w biegu sztafetowym, razem z Michałem Koniecznym, Damianem Satorem oraz trenerem Zdzisławem Perepiczko, zajął trzecie miejsce. Łacznie W Krynickim Festiwalu Biegowym wystartowało łącznie 10 tysięcy biegaczy z Polski i zagranicy.

Młodzicy z powiatu ostrowieckiego startowali natomiast w mistrzostwach województwa, które odbyły się w Strawczynie. Były to jednocześnie Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dobrze spisał się Michał Krzciuk z MUKS THM Ostrowiec, który zdobył brązowy medal w biegu na 600 metrów. Uzyskał czas 1.43,62. Przegrał tylko z Jakubem Radkowskim z Żaczka - 1.28,19 i Adrianem Czupryńskim z Olimpu Strawczyn - 1.35,47.