Słoneczko Busko-Zdój biega coraz szybciej. 21 września wielka premiera na tartanie!

(ALI)
Mateusz Wróbel i Patrycja Banaś zdobyli  złote medale dla Słoneczka.
Mateusz Wróbel i Patrycja Banaś zdobyli złote medale dla Słoneczka.
Bardzo udane starty zaliczyli w miniony weekend lekkoatleci buskiego klubu Słoneczka. Dobry początek zrobili najmłodsi.

Gwiazdą Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Młodzików okrzyknięto Mateusza Wróbla 14-letni sprinter Słoneczka zdobył w Strawczynie dwa złote medale, wygrywając biegi na 100 i 300 metrów. "Złoto" na 100 metrów dziewcząt wywalczyła Patrycja Banaś, która zajęła także drugie miejsce na 300 metrów, natomiast Daria Łuszcz zwyciężyła w rzucie oszczepem.

To nie koniec medalowego dorobku Słoneczka. Srebrny medal zdobyła Kinga Kowalska na 1000 metrów, na podium stanęła też sztafeta dziewcząt 4x100 metrów.

Buszczanie brylowali również na festiwalu biegowym w Krynicy. W biegu sztafetowym 4x1 mila: Sylwester Lepiarz, Michał Konieczny, Damian Sator i Zdzisław Perepiczko zajęli trzecie miejsce. W biegu górskim na Jaworzynę Krynicką Sator był trzeci, a Lepiarz czwarty; w nocnym biegu na 5 kilometrów - Sator drugi, Lepiarz piąty. Ponadto reprezentanci Słoneczka startowali w kończącym festiwal biegu na kilometr. Tu Damian Sator, który przygotowuje się do występu w mistrzostwach świata w biegach górskich we Włoszech, zajął drugą lokatę; Sylwester Lepiarz był czwarty.

A w niedzielę, 21 sierpnia, odbędzie się w Busku największa impreza lekkoatletyczna na Ponidziu - 13. Międzynarodowy Bieg Zdrojowy. Po raz pierwszy w historii... na tartanie. Początek zawodów o godzinie 11.