Piotr Koń ósmy na Mistrzostwach Świata Weteranów w biegach górskich

/dor/
Piotr Koń z Fałkowa zajął ósme miejsce na Mistrzostwach Świata Weteranów w Austrii. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisał się Piotr Koń z Fałkowa w Mistrzostwach Świata Weteranów w biegach górskich, które rozegrane zostały austriackiej miejscowości Telfes w Dolinie Stubai.

Trasa biegu wynosiła 11,5 kilometra z przewyższeniem 1100 metrów. Meta usytuowana była na wysokości 2100 metrów. Piotr Koń rywalizował w najmłodszej kategorii masters - 35-39 lat. Zajął ósme miejsce, najwyższe z grona Polaków, rywalizujących w tej imprezie.

- Jestem zadowolony z tego startu. W Austrii rywalizowało 14 osób z Polski. Ja zająłem najwyższe miejsce wśród mężczyzn, a rywalizacja była mocna. W kategorii kobiet srebrny medal indywidualnie zdobyła Barbara Prymakowska - mówił Piotr Koń z Fałkowa.

Wyniki: 1. Eric Blake (USA) - 59:39, 2. Laurent Vicente (Francja) - 1:02.35, 3. Mark Ryan (Irlandia) - 1:03.00, 4. Peter Maksimow (USA) - 1:03.21, 5. Stefan Keckeis (Austria) - 1:05.02, 6. Stephen Day (Nowa Zelandia) - 1:05.14, 7. Robert Gruber (Austria) - 1:05.48, 8. Piotr Koń (PSP Fałków) - 1:07.07.