Młodzicy z Połańca, Rytwian i Staszowa pokazali klasę podczas mistrzostw województwa w lekkiej atletyce

Dorota KUŁAGA [email protected]
Najlepsze zawodniczki biegu na 1000 metrów - na najwyższym podium Gabriela Kazberuk z Żaczka, druga była Kinga Kowalska ze Słoneczka Busko Zdrój, a trzecia Aleksandra Przybyło z Żaczka. Za nimi trener z Połańca Sławomir Szydłowski. Galeria zdjęć z mistrzostw na WWW.ECHODNIA.EU Archiwum prywatne
Blisko 150 osób rywalizowało w Strawczynie w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce. W rolach głównych wystąpili młodzicy Żaczka Połaniec, Gryfu Rytwiany i Sigmy OSiR Staszów.

Były to jednocześnie mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W rolach głównych na tych zawodach wystąpili podopieczni Sławka Szydłowskiego z Żaczka Połaniec oraz Jacka Więckowskiego z Gryfu Rytwiany, którzy zdobyli łącznie 10 medali.

STAWALI NA PODIUM

W biegu na dystansie 300 metrów złoty medal z rekordem życiowym 44,18 sekundy wywalczyła Aleksandra Szaniawska z Gryfu. W biegu na 600 metrów "złoto" przypadło Paulinie Witek z Żaczka - 1:42,21, a srebro jej młodszej o rok koleżance Karolinie Niekurzak z Gryf - 1:47,46. W biegu chłopców "złoto" z nowym rekordem życiowym 1:28,19 wywalczył Jakub Radkowski z Żaczka na dystansie 1000 metrów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Gabriela Kazberuk z Żaczka - 3:20,36, a brązowy medal wywalczyła jej młodsza klubowa koleżanka Aleksandra Przybyło - 3:33,83. W rywalizacji chłopców medal z najcenniejszego kruszcu zdobył Łukasz Chara z Sigmy OSiR Staszów - rekord życiowy 2:47,76, brąz przypadł Bartoszowi Lasocie - 3:01,70 - również rekord życiowy.

BRAWA DLA ŻYŁY

W konkurencjach rzutowych bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Żyła z Żaczka, zdobywając dublet złotych medali w pchnięciu kulą - 9,11 metra oraz w rzucie dyskiem - 31,56 metra. W skoku w dal nie dał szans rywalom Jakub Wójcicki z Gryfu, który mimo leczonej wcześniej kontuzji zwyciężył z przewagą blisko pół metra nad rywalami - 5,92 metra. Miejsca piąte i szóste zajęli jego klubowi koledzy - Patryk Wach - 5,34 metra oraz Mikołaj Bielaska - 5,30 metra.

WIĘKSZOŚĆ BIŁA REKORDY

- Cieszą wyniki naszych podopiecznych, większość uzyskała rekordy życiowe, mimo niesprzyjających warunków podczas zawodów, co było utrudnieniem szczególnie w biegach okrężnych - powiedział trener Gryfu Jacek Więckowski. Warto dodać, że wszyscy medaliści objęci są szkoleniem kadry wojewódzkiej młodzików, za którą odpowiadają właśnie nasi szkoleniowcy Sławomir Szydłowski i Jacek Więckowski.

A już w sobotę w Łodzi kolejne wyzwanie dla naszych reprezentantów - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które będą jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. W dniach 27-28 września w Zielonej Górze rozegrany zostanie bowiem Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.