Agata Nowak szósta na mistrzostwach świata

/dor/
Agata Nowak w Hiszpanii zajęła szóste miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego. Polski Związek Strzelectwa Sportowego
Starachowiczanka ma za sobą pierwszy start w mistrzostwach świata juniorek

Agata Nowak ze Świtu Starachowice uczestniczy w mistrzostwach świata w strzelectwie sportowym, które od 6 września rozgrywane są w Granadzie w Hiszpanii. Ma za sobą pierwszy start.

O medale starachowiczanka walczyła najpierw w konkurencji pistolet sportowy 30+30. Rywalizowało w niej 50 juniorek z całego świata. W tym gronie były trzy Polki, między innymi starachowiczanka. W kwalifikacjach oddała łącznie 60 strzałów: po 30 w obu częściach eliminacji. Wywalczyła 282 punkty.

Po pierwszej rundzie kwalifikacji plasowała się na 20. pozycji, później strzelała lepiej i awansowała do finału, w którym rywalizowało osiem najlepszych zawodniczek. Zajęła w nim szóste miejsce. Na ósmej pozycji uplasowała się jej koleżanka z reprezentacji - Joanna Tomala z Floty Gdynia.

Mistrzostwa świata potrwają do 20 września. Agata Nowak startuje w kategorii juniorek. Będzie jeszcze rywalizować w pistolecie pneumatycznym. Dodajmy, że w Granadzie zawodniczka Świtu Starachowice rywalizuje zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Oczywiście, jej marzeniem jest zdobycie medalu i kontynuowanie świetnej passy w tym sezonie. Dodajmy, że kilka tygodni temu w pięknym stylu zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankin i był to jej największy sukces w dotychczasowej karierze.