Kapitalny mecz! Broń Radom pokonała Polonię Warszawa 2:1 [WIDEO]

/SzS
Fragment meczu Broń - Polonia
Piłkarze radomskiej Broni rozegrali najlepsze spotkanie w tym sezonie i pokonali Polonię Warszawa 2:1. Gola stracili dokładnie w 21 sekundzie

Broń Radom - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
Bramki: Nowosielski 70 z karnego, Marczak 78 - Ligienza 1.

Broń: Radczenko, Rdzanek, Skórnicki (46. Gorczyca), Ankurowski, Wichucki (73. Krukowski), Nowosielski, Bouchniba (84. Titunin), Sałek, Leśniewski, Marczak, Książek (58. Bojek)
Polonia: Brudnicki, Kosiec, Szymanek, Wojdyga, Steć, Lemanek (86. Klepczyński), Augustyniak, Ligienza (52. Stańczyk), Tomaszewski (84. Kowalczyk), Pieczara (62. Gliński), Czerkas.

Już w 1 minucie do prostopadłej piłki wyskoczył Ligienza i strzałem po ziemi, tuż przy słupku, pokonał naszego bramkarza. Fatalnie się zaczęło, ale to był ostatni błąd i ostatni fatalny fragment Broni w tym meczu. Przez kolejne 89 minut to radomianie przeważali, a w drugiej połowie grali bardzo dobrze.

Sytuację ułatwiła trochę czerwona kartka Wojciecha Szymanka w 42 minucie, bo Po9lonia musiała grać w osłabieniu. Po przerwie Czarne Koszule broniły się momentami ośmioma zawodnikami. W 70 minucie bramkarz Polonii przytrzymywał za koszulkę Piotra Nowosielskiego, który prawdopodobnie odwróciłby się z piłką i miałby pustą bramkę przed sobą. Sam poszkodowany z jedenastu metrów trafił do siatki.

W 78 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Mariusz Marczak. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Atmosfera na meczu Broni była znakomita. Schodzących do szatni piłkarzy Broni żegnały owację na stojąco.