Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Tarnobrzega mogą doskonalić swoje umiejętności na Internetowej Grze Giełdowej

Grzegorz LIPIEC [email protected]
Bogusława Serwan-Partyńska, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 zachęca do wzięcia udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.
Bogusława Serwan-Partyńska, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 zachęca do wzięcia udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Grzegorz Lipiec
Szkolną Internetową Grę Giełdową nadzoruje nauczycielka z Tarnobrzega

W tym roku szkolnym po raz kolejny młodzież szkół ponadgimnazjalnych zaproszona jest do udziału w trzynastej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowa oraz kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie.

- Wirtualna gra na giełdzie to idealny sposób dla uczniów na naukę przedmiotów ekonomicznych. Dzięki temu mogą doskonalić swoje umiejętności, które w przyszłości będą szlifowane na studiach i mam nadzieję, że także i w pracy zawodowej - mówi Bogusława Serwan-Partyńska, koordynator wojewódzki Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu.

W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej biorą udział 3-, 4-osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela. Na starcie gry otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 100 tysięcy wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG30 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. Gra składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20.

Wszyscy zarejestrowani uczniowie, a także nauczyciele mają też dostęp do kursu e-learningowego o giełdzie i inwestowaniu: sigg.edu.pl. Uczestnicząc w kursie można zdobyć dodatkowe wirtualne 10 tysięcy złotych.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego oznacza uzyskanie dostępu zarówno do kursu e-learningowego sigg.edu.pl, jak i do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 1 października, ale już teraz gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów.

- Już zgłosiło się do mnie pięć drużyn z mojej szkoły chętnych do wzięcia udziału w grze. Z racji tego, że czas rejestracji upływa 1 października mam nadzieję, że będzie ich więcej. Jest również duża grupa uczniów zainteresowana kursem e-learningowym. Perspektywa zdobycia certyfikatu w kursie jest dla uczniów bardzo ważna - dodaje Bogusława Serwan-Partyńska.

Nauczycieli cieszy, że dzięki grze, łączącej naukę z rozrywką, coraz więcej młodych ludzi docenia znaczenie wiedzy ekonomicznej i umie ją wykorzystać w praktyce. - Na razie zyski osiągane przez uczestników gry są czysto wirtualne, ale kto wie, czy wkrótce z ich grona nie wyłoni się polski Rockefeller? Niezależnie od tego, czy uczniowie jako młodzi inwestorzy giełdowi zwiążą swoją przyszłość z rynkiem kapitałowym, czy wybiorą inną ścieżkę kariery, jestem pewna że wśród nich są najlepsi przyszli specjaliści i menedżerowie - kończy nauczycielka z tarnobrzeskiego "Rolnika".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie