Dobra gra i wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie na inaugurację sezonu

/PK/
Od wygranej zaczęli sezon 2014/2015 pierwszoligowi piłkarze ręczni KSSPR Końskie. W Tarnowie pokonali SPR 33:25.

SPR Tarnów - KSSPR Końskie 25:33 (10:13).

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Dobrowolski 1, Szczepanik 1, Pilarski, Matyjasik 8, Sękowski 5, M. Bąk 3, Maleszak 2, Słonicki, Napierała 6, Smołuch 4, Bodasiński, A. Bąk 2.

Drużyna trenera Michała Przybylskiego rozegrała w Tarnowie dobry mecz i pewnie pokonała gospodarzy. Początek spotkania był nerwowy i oba zespoły popełniły wtedy sporo błędów. Szybciej ogarnęli się goście, którzy w 13 minucie wygrywali 6:3. Dwu, trzybramkowa przewaga naszego zespołu utrzymywała się przez kolejne kilkanaście minut. W 25 minucie KSSPR prowadziło 11:7, ale w ciągu półtorej minuty straciło trzy bramki z rzędu i tarnowianie złapali kontakt. Dwie ostatnie bramki w pierwszej połowie zdobyli jednak konecczanie.

Najlepszy w całym meczu w wykonaniu naszego zespołu był pierwszy kwadrans po przerwie. Do dobrej i skutecznej gry w ataku pozycyjnym doszła uważna obrona, dzięki której nasi zawodnicy pozyskali kilka piłek i skończyli kontrataki. W 46 minucie zespół z Końskich prowadził 25:15 i już tylko cud mógł pomóc tarnowianom. W końcówce spotkania konecczanie nieco się rozluźnili, przez co rywale w 53 minucie zmniejszyli straty do sześciu goli (27:21), ale czas wzięty przez Michała Przybylskiego uporządkował grę.

WSZYSTKO o piłce ręcznej w Świętokrzyskiem

W innych meczach: Siódemka Legnica - MTS Chrzanów 38:22 (18:10), Szczypiorno Kalisz - Czuwaj Przemyśl 36:24 (15:11), Olimp Grodków - AZS UZ Zielona Góra 26:19 (11:9), ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:28 (14:15), Olimpia Piekary Śl. - Viret CMC Zawiercie 28:25 (14:14).

1. Siódemka 1 2 38-22
2. Szczypiorno 1 2 36-24
3. Gwardia 1 2 36-26
4. KOŃSKIE 1 2 33-25
5. Olimp 1 2 26-19
6. Olimpia 1 2 28-25
7. Ostrovia 1 2 28-27
8. Świdnica 1 0 27-28