Siatkarski dreszczowiec dla Polski! Pokonaliśmy Iran 3:2! (WIDEO)

/SAW/
Kamil Markiewicz
Po prawdziwym horrorze w Łodzi, Polska pokonała 3:2 Iran w siatkarskich mistrzostwach świata. O tym czy Polacy awansują do najlepszej szóstki mistrzostw, zadecyduje niedzielny mecz z Francją, która już zapewniła sobie awans do trzeciej rundy.

Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)

Polska: Paweł Zagubny, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Fabian Drzyzga.

Polacy po bardzo dobrej grze prowadzili już 2:0, do połowy w trzecim (13:8), ale Iran zdołał odwrócić losy meczu i doprowadził do tie-breaku. W piątej partii Irańczycy długo prowadzili, mieli nawet piłkę meczową (13:14), ale ostateczni to biało-czerwoni w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli. Decydujący punkt nasi wywalczyli po bloku Marcina Możdżonka.

By awansować do trzeciej rundy (awans wywalczą trzy najlepsze drużyny z każdej z grup) Polacy muszą w niedzielnym meczu z Francją zdobyć przynajmniej punkt, a więc wygrać dwa sety. Nie będzie to łatwe, gdyż w meczu z Iranem kontuzji kręgosłupa doznał kapitan naszej drużyny Michał Winiarski.

Sytuacja w grupie E jest bardzo ciekawa i na razie tylko Francuzi po pokonaniu Serbii 3:1 zapewnili sobie awans do trzeciej rundy. O dwa pozostałe wolne miejsca powalczą Polacy, Amerykanie i Irańczycy.

Wyniki sobotnich meczów grupy E. Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14), USA - Australia 3:0 (25:15, 25:19, 25:20), Argentyna - Włochy 3:1 (17:25, 25:21, 30:28, 25:21), Francja - Serbia 3:1 (25:27, 25:23, 25:23, 25:20).

W niedzielę grają: Serbia - Iran (godzina 16.40), Argentyna - USA (16.40), Polska - Francja (20.25), Australia - Włochy (20.25).