Mariusz Bugajniak na 61. miejscu w maratonie

/dor/
Mariusz Bugajniak z Włoszczowy zajął 61. miejsce w 32. Wrocław Maratonie.
Mariusz Bugajniak z Włoszczowy zajął 61. miejsce w 32. Wrocław Maratonie. Archiwum prywatne
Biegacz z Włoszczowy we Wrocławiu rywalizował z mocnymi zawodnikami z Kenii, Ukrainy i Białorusi Kolejny udany start w tym sezonie zanotował Mariusz Bugajniak, reprezentujący Hetmana Włoszczowa. Tym razem w maratonie we Wrocławiu.

3 godziny 4 minuty i 15 sekund to czas, który dał Mariuszowi Bugajniakowi z Hetmana Włoszczowa 61 miejsce w gronie ponad 3800 biegaczy rywalizujących w 32. Wrocław Maratonie. W stolicy Dolnego Śląska startował także inny włoszczowianin - Paweł Wójcik. Zajął 759 miejsce z czasem 3:45.44.

Dodajmy, że walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się między zagranicznymi biegaczami. Wygrał Kenijczyk Felix Kipkorir Kangogo - 2:13:41, drugi był jego rodak Edwin Kirui - 2:16:33, a trzeci David Metto - 2:17:20. Pierwszych dziewięć miejsc zajęli obcokrajowcy - zawodnicy z Kenii, Ukrainy i Białorusi. Najlepszy z Polaków - Grzegorz Gronostaj z Wrocławia - był dziesiąty z rezultatem 2:32:50.

Na największym polskim maratonie - PZU Maratonie Warszawskim, który odbędzie się 28 września, wystartują obydwaj biegacze Hetmana - Mariusz Bugajniak i Artur Zaganiacz. Obsada tych zawodów będzie bardzo mocna.