Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeska szkoła weźmie udział w międzynarodowym projekcie naukowym

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
Tarnobrzeskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika weźmie udział międzynarodowym projekcie naukowym dotyczącym życia pszczół. Na zdjęciu w ogrodzie za szkołą uczestnicy rozmów w ramach projektu HOBeeBox.
Tarnobrzeskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika weźmie udział międzynarodowym projekcie naukowym dotyczącym życia pszczół. Na zdjęciu w ogrodzie za szkołą uczestnicy rozmów w ramach projektu HOBeeBox. Grzegorz Lipiec
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu przyłączyło się inicjatywy HOBeeBox. Wkrótce za szkołą zostanie zamontowany ul z elektrycznymi przyrządami. Wszystko po to, aby dokładnie zbadać życie pszczół.

Przedstawiciele tarnobrzeskiego "Kopernika" spotkali się z liderami projektu z niemieckiej elitarnej szkoły Deutschhaus-Gymnasium w Würzburgu.

UL I STACJA METEO

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu jest jednym z kilku miejsc w Europie, gdzie prowadzone będzie monitoring życia pszczół. - Cieszymy się, że Deutschhaus-Gymnasium z Würzburga zdecydowało się wybrać do projektu naszą szkołę. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu, podczas którego omówiliśmy ze stroną niemiecką najważniejsze kwestie - przyznaje Tomasz Stróż, dyrektor szkoły.

Po konsultacjach technicznych ze strony Uniwersytetu w Würzburgu prawdopodobnie jeszcze w tym roku w szkolnym ogrodzie powstanie ul ze stacją meteorologiczną. Pszczoły pojawią się wiosną.

OBSERWACJA

Na spotkaniu w Tarnobrzegu obecny był główny pomysłodawca przedsięwzięcia, dyrektor Gimnazjum w Würzburgu, Norbert Baur. - HOBeeBox ma pokazać i uzmysłowić młodzieży, jak ważną rolę w naszych życiu pełnią pszczoły. Chcemy przede wszystkim porównać zachowanie owadów z krajów różniących się klimatem, tak jak na przykład Włochy i Szwecja lub Polska - mówi Norbert Baur.

Ule będą wyposażone w kamery na podczerwień, kamery pogodowe, czujniki temperatury, wilgotności powietrza. Wszystkie dane trafiać będą na platformę internetową, dzięki której uczniowie wraz z prowadzącymi nauczycielami będą wymieniać swoje uwagi. Inicjatorzy akcji przewidują także spotkania naukowe w miastach, gdzie realizowany będzie ten projekt.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie