Mateusz Wróbel pobiegł po rekord

Dorota KUŁAGA, /ALI/
Mateusz Wróbel na mistrzostwach w Łodzi poprawił rekord województwa w biegu na 300 metrów. Dorota Kułaga
17 miejsc na podium wywalczyli świętokrzyscy lekkoatleci na mistrzostwach makroregionu. Z klubów najlepiej wypadł Olimp Strawczyn

W Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w lekkiej atletyce. Zawodnicy z Kielecczyzny wygrali siedem konkurencji, a w sumie wywalczyli siedemnaście miejsc na podium. Najlepiej spisał się Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój.

Większość konkurencji odbyła się w Łodzi, natomiast w Aleksandrowie Łódzkim rywalizowali specjaliści od rzutów.

Klasę pokazał 14-letni Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój, który pewnie wygrał biegi na 100 i 300 m, odpowiednio uzyskując czasy 11,44 i 35,95 sekundy. Ten drugi rezultat to rekord województwa młodzików, lepszy o 0,02 sekundy od poprzedniego, który sześć lat temu ustanowił Paweł Tietierin z KKL Kielce. Podopieczny trenera Zdzisława Perepiczki potwierdził więc, że ma ogromny talent.

W biegu na 100 m triumfowała zawodniczka Słoneczka Patrycja Banaś z rezultatem 13,14 sekundy. Bardzo dobrze spisała się też w biegu na 300 m przez płotki Kamila Justyńska z Trójki Sandomierz. Zawodniczka trenowana przez Andrzeja Mirka wygrała z rekordem życiowym 46,75 sekundy.
Pierwsze miejsca wywalczyli ponadto: Jakub Radkowski z Żaczka Połaniec na 600 m - 1.27,81, Patryk Sito z KKL w rzucie młotem - 41,46 m i Jakub Wójcicki z klubu Gryf Rytwiany w skoku w dal z rezultatem 5,79 m.

W punktacji klubowej najwyższe miejsce z Kielecczyzny zajął Olimp Strawczyn - był szósty z dorobkiem z 22 pkt. Pozostałe miejsca naszych klubów: 10. KKL Kielce - 15, 12. Słoneczko Busko-Zdrój - 13, 15. Gryf Rytwiany - 9, 16. Żaczek Połaniec - 8, 20. Trójka Sandomierz - 6, 30. Sigma OSiR Staszów - 2.
- Jest dobrze, a mogło być lepiej, bo było jeszcze kilka szans na podium. Najbardziej cieszy rekord Mateusza Wróbla w biegu na 300 metrów, to znaczący wynik nie tylko w naszym regionie, ale również w Polsce - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pozostałe medalowe miejsca świętokrzyskich lekkoatletów: młodziczki: 100 m: 2. Kamila Justyńska (Trójka Sandomierz) - 13,33, 300 m: 2. Patrycja Banaś (Słoneczko Busko-Zdrój) - 43,73, 600 m: 3. Paulina Witek (Żaczek Połaniec) - 1.42,79, skok o tyczce: 3. Patrycja Krawiecka (KKL Kielce) - 2,30; młodzicy: 100 m: 3. Wiktor Dzwonek (Olimp Strawczyn) - 11,71, 1000 m: 2. Łukasz Chara (Sigma OSiR Staszów) - 2.44,64, 2000 m: 2. Marcin Walczyński (Olimp) - 6.20,01, 300 m ppł.: 3. Mikołaj Salwa (KKL) - 42,41; sztafeta 4x100 m: 2. Olimp w składzie: Kamil Kaniowski, Kacper Nyga, Damian Dula, Wiktor Dzwonek - 46,11; skok w dal: 3. Mikołaj Bielaska (Gryf) -5,61.