Dobry występ zapaśników Guliwera Kielce na międzynarodowych zawodach

/dor/
Archiwum prywatne
W Stargardzie Szczecińskim odbyły się XIV Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Szkół Młodziczek, młodzików i dzieci w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 57 szkół z całej Polski oraz ekipy z Niemiec i Ukrainy. Zawodnicy ULKS Guliwer Kielce reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Kielcach wywalczyli 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w klasyfikacji młodzików zajęli drugą pozycję, ulegając jedynie niemieckiej drużynie z S.C. Luckenwalder. Najlepszymi zawodnikami z Kielc byli: Alan Marcin Stępień oraz Alan Dariusz Stępień, obydwaj startowali w kategorii wagowej 100 kg i wywalczyli 3 miejsca, Kacper Kołodziejczyk w kat. 85 kg też był trzeci, podobnie jak Patryk Wojdyła w kat. 73 kg, a Patrycja Biesaga w kat. 52 kg zajęła 5miejsce.