W sobotę pojedynek beniaminków w Radoszycach - Partyzant zagra z MKS Trzebinia-Siersza

Kamil MARKIEWICZ
Daniel Chojnecki (na zdjęciu) zastąpi w sobotnim meczu w bramce Partyzanta Radoszyce Marcina Zielińskiego, który musi pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu z Hutnikiem Nowa Huta. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu piłkarskiej trzeciej ligi Partyzant Radoszyce przegrał na wyjeździe z Hutnikiem Nowa Huta aż 0:4. To piąta porażka naszego zespołu w tym sezonie. W sobotę, 20 września, o godzinie 16, radoszycki zespół podejmuje MKS Trzebinia-Siersza.

Mecz w Krakowie od początku nie ułożył się dobrze dla naszej drużyny. Już w 5 minucie po błędzie w defensywie straciliśmy bramkę. Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Niestety po przerwie w 52, 60 i 90 minucie Hutnik strzelał gole i ostatecznie pokonał nasz zespół 4:0. Ostatnia bramka padła z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu naszego golkipera Marcina Zielińskiego. Za to przewinienie został on ukarany czerwoną kartką i nie będzie mógł zagrać w najbliższym spotkaniu. - Taka bramka, jaką straciliśmy na początku spotkania nie powinna nam się przytrafić. W pierwszej połowie mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje, po których mogliśmy wyrównać. Niestety zagraliśmy nieskutecznie. W drugiej połowie widać było zmęczenie po środowej konfrontacji z Porońcem. Hutnik przewyższał nas pod względem szybkościowym - powiedział Waldemar Szpiega, trener Partyzanta.

W sobotą, 20 września, o godzinie 16, w meczu dziewiątej kolejki Partyzant podejmował będzie przed własną publicznością beniaminka rozgrywek MKS Trzebinia-Siersza. W tym spotkaniu poza pauzującym za czerwoną kartkę Marcinem Zieliński, do dyspozycji szkoleniowca powinni być wszyscy zawodnicy. - Musimy być skoncentrowani do pierwszych minut, aby znów nie stracić głupiej bramki na początku spotkania. Gramy z innym beniaminkiem, więc naszym zadaniem będzie zdobyć punkty. Są one nam bardzo potrzebne, ponieważ wygrywając można awansować w tabeli od razu o kilka pozycji - dodał szkoleniowiec radoszyckiej drużyny.

W minionej kolejce nasi sobotni przeciwnicy pokonali u siebie Wolanię Wola Rzędzińska 2:0. Obecnie zajmują oni dziewiąte miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie. Przypominamy, że Partyzant jest 16, z dorobkiem 5 punktów.