A-klasowe derby w Opatowie!

/KAR/
Kamil Markiewicz
W minionej kolejce drugiej grupy klasy A, tylko jeden nasz zespół odniósł zwycięstwo. OKS Opatów pokonał na wyjeździe beniaminka rozgrywek Victorię Kurozwęki 2:1.

Na prowadzenie nasz zespół w 24 minucie wyprowadził po golu z rzutu karnego grający trener zespołu Rafał Kodyra. Gospodarze w 30 minucie po trafieniu Jakuba Krakowskiego wyrównali. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Filip Jankowski. - Pierwsze 30 minut to był piłkarski koncert w naszym wykonaniu. Później straciliśmy głupią bramkę i gra stanęła. Dopiero w końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - mówił Maciej Zygadło, kierownik opatowskiej drużyny.

Inny przebieg miał mecz KS Tarłów, który podejmował Nidzicę Dobiesławice. Zespół z Tarłowa prowadził od 30 minuty, po golu Grzegorza Dwojaka. Niestety końcówka pojedynku należała do gości. W 87 minucie wyrównującą bramkę strzelił Adam Idziak, a w doliczonym czasie gry Nidzicę na prowadzenie wyprowadził Dominik Jaworski. - Szkoda tej porażki, ponieważ byliśmy blisko zdobycia w tym spotkaniu kompletu punktów. W końcówce popełniliśmy błędy, po których straciliśmy dwa gole i ostatecznie przegraliśmy mecz - powiedział Robert Tomczyk, trener zespołu z Tarłowa.

W niedzielę, 21 września, o godzinie 15, w meczu szóstej kolejki w Opatowie rozegrane zostaną powiatowe derby, w których OKS podejmował będzie KS Tarłów. W ekipie gospodarzy zabraknie kontuzjowanego pomocnika Daniela Dzietko. Goście zagrają w komplecie. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że szkoleniowcem zespołu z Tarłowa jest Robert Tomczyk, były trener OKS, który wywalczył z opatowskim zespołem dwa awanse, z klasy A do klasy okręgowej i z "okręgówki" do czwartej ligi. W sumie prowadził on drużynę z Opatowa ponad pięć lat.

- Musimy w końcu wygrać mecz na własnym boisku, bo, jak na razie lepiej nam idzie w wyjazdowych pojedynkach. Mamy nadzieje na dobre spotkanie - dodał kierownik OKS.

- Gramy w kratkę, więc lidze znów na dobry mecz. Mam sentyment do opatowskiego klubu, gdzie spędziłem bardzo fajny okres. Na boisku nie będzie taryfy ulgowej. Mam nadzieje, że uda nam się w tym spotkaniu wywalczyć punkty - mówił trener drużyny z Tarłowa. Wynik niedzielnego, derbowego spotkania OKS Opatów z KS Tarłów, po jego zakończeniu na portalu WWW.ECHODNIA.EU/PILKA.