Słoneczko szybko biega w Łodzi

(ALI)
Podwójny złoty medalista Mateusz Wróbel zaprosił na podium także... trenera Zdzisława Perepiczkę. archiwum prywatne
Biegacze buskiego klubu Słoneczko byli rewelacją Mistrzostw Makroregionu Młodzików, rozegranych w miniony weekend w Łodzi. Podopieczni trenera Zdzisława Perepiczki cztery razy stawali na podium; w tym trzykrotnie na najwyższym stopniu.

Mateusz Wróbel zdobył złote medale w biegach na 100 metrów (czas: 11,44 sekundy) oraz 300 metrów (35,99 - rekord życiowy; najlepszy w tym roku wynik w Polsce w kategorii młodzików). Patrycja Banaś wywalczyła "złoto" na 100 metrów (14,14), zaś na dystansie 300 metrów była druga, z "życiówką": 43,73 sekundy.

W mistrzostwach w Łodzi startowały jeszcze dwie lekkoatletki Słoneczka. Joanna Gozdek była dziewiąta na 600 metrów (1:54,74), a Kinga Kowalska zajęła 7 miejsce w biegu na 1000 metrów (3:23,75).

- Teraz dwójkę naszych najlepszych sprinterów czeka bardzo ważny start. Patrycja Banaś i Mateusz Wróbel będą reprezentować województwo świętokrzyskie na mistrzostwach Polski, 27 i 28 września w Zielonej Górze - mówi Zdzisław Perepiczko, prezes i trener buskiego Słoneczka.