Klasa okręgowa. Hołody show

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, [email protected]
Napastnik KSZO 1929 II Ostrowiec, Michal Hołody zdobył siedme bramek w meczu ze Sparta Dwikozy. Mirosław Rolak
Szczegóły weekendowych meczów klasy okręgowej. Zobacz wyniki i strzelców.

Jedenastka kolejki

Dawid Kalista (Star) - Krystian Kanarski (Kamienna), Marcin Chodniewicz (Star), Paweł Ślefarski (Nowiny), Kamil Guła (Piast), Marcin Piotrowski (Zenit), Bartłomiej Bęben (Wicher), Mateusz Łukasiewicz (Wicher), Karol Gilewski (Moravia), Grzegorz Tobiszewski (Kamienna), Michał Hołody (KSZO 1929 II).

"Zabójczy" kwadrans Wichra. Star zdobył Koprzywnicę. Remisowe derby Ponidzia.

Niecodziennej sztuki dokonał napastnik rezerw KSZO 1929 Ostrowiec, Michał Hołody, który w meczu ze Sparta Dwikozy zdobył aż siedem bramek. Po raz pierwszy od ponad roku Koprzywianka przegrała na swoim boisku. Wicher Miedziana Góra znokautował w ciągu kwadransa LZS Samborzec.

PIERWSZA WYGRANA U SIEBIE

GKS Nowiny - Astra Piekoszów 3:0 (2:0), Ślefarski 12, Pierzak 38, Paździor 78.

GKS: Kwiecień - Markowski, Ślefarski, Gągorowski, Cichoń - Stanek, Góral (75. Stawiak), Kasprzyk (84. Pamimtasu), K. Blicharski - Wijas (62. Paździor), Pierzak (80. Stępnik).

Astra: Dobrowolski - Majka, Łapot, Śladkowski, Stalmasiński - M. Blicharski, Pająk, Brożek, Kryczka - Bodzioch (65. Kotwica), S. Blicharski (85. Opara).

- Nareszcie wygraliśmy u siebie. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, wynik mógł być wyższy, ale w kilku przypadkach zawiodła skuteczność - powiedział Przemysław Cichoń, grający trener GKS.

- Nie mieliśmy nic do powiedzenia, Nowiny wygrały zasłużenie - powiedział Marcin Śladkowski, trener Astry.

PRZEGRALI PO PONAD ROKU

Koprzywianka Koprzywnica - Star Starachowice 0:2 (0:1), Bies 6, Kidoń 50.

Koprzywianka: Grdeń - Piątkowski, K. Pyszczek, Kołek, Nasternak (84. Pruś) - Kruczek (70. Zioło), Kuranty, Gawroński, Mrozik (58. J. Witkowski), Pawlik (58. Bryła) - Ł. Pyszczek.

Star: Kalista - Żak, Chatys, Senderowski, Chodniewicz - Garbala, Krawczyk (75. Połeć), Szymański (85. Bator), Kidoń - Bies (8. Kosztowniak), M. Witkowski.

W kiepskim nastroju był Jacek Kuranty, szkoleniowiec Koprzywianki. Twierdza Koprzywnica padła bowiem po dłuższej przerwie. - U siebie nie przegraliśmy w tym sezonie i w całych poprzednich rozgrywkach w klasie A, a więc już ponad rok. W spotkaniu ze Starem szybko straciliśmy bramkę, staraliśmy się odrobić straty, ale nie znaleźliśmy sposobu na dobrze bronią-cego się rywala - powiedział Jacek Kuranty, grający trener Ko-przywianki.

Zdzisław Spadło, trener Staru.

- Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że odniesione mimo trudnych problemów kadrowych. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Piotrek Kiełek i Mariusz Fabjański, na domiar złego w 8 minucie straciliśmy Piotrka Biesa. Na szczęście wszedł on kapi-talnie w mecz, zdobył bramkę ładnym strzałem z 25 metrów -

ZWYCIĘSKA PASSA TRWA

Kamienna Brody - Orlęta Kielce 5:1 (2:1), Żak 4, Kanarski 29 z karnego, 79, Tobiszewski 48, 86 - Kania 31.

Kamienna: Bidziński - Spadło, Gruszka, Sado, Kozera (79. Kwapisz) - Żak, Kanarski (87. Cieślik), Kotwa, Sęga (63. Dąbrowski) - Kiliański (75. Maciejczak), Tobiszewski.

Orlęta: Jachymczyk - Janicki, Nawara, Gładysz, Pióro - Banyś, Kołodziejczyk, Skuza (60. Szczepański), Stochmal - Szyszka (72. Jakubowski), Kania.

Pierwszą bramkę ładnym strzałem z 35 metrów zdobył Dawid Żak. Później po dwa trafienia dołożyli dobrze dyspono-wany w tym spotkaniu Krystian Kanarski i Grzegorz Tobiszew-ski.

Trwa więc zwycięski serial Kamiennej, która jest zdecydo-wanym liderem. W siedmiu spotkaniach wywalczyła komplet 21 punktów.

TO JEST CENNY PUNKT

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Stal Kunów 1:1 (0:0), Wawer 55 - Mazepa 75.

AZS: Pacanowski - Buras, Foks (80. Janus), Niezgoda (75. Tyzo) - Pawłowski, Orzechowski, Milner (70. Lewandow-ski), Łebek - Wójciak (46. Kołodziej) - Wawer, Pedrycz.

Stal: Kania - Haraźny, K. Kostrzewa, Dylewski, Molęda (68. Ronduda) - Kwapisz, Rutkowski (68. Herbuś), Ostrowski, R. Jałocha (60. J. Kaczor) - Mazepa, Koterbski (82. S. Kostrze-wa).

- Po dwóch ostatnich porażkach to dla nas cenny punkt. Bramkę zdobył Miłosz Wawer, który w sytuacji sam na sam po-konał bramkarza Stali - mówił Artur Obarzanek, trener Politech-niki.

TRAFIALI PO PRZERWIE

Nidzianka Bieliny - Moravia Morawica 0:2 (0:0), Emil Lurzyński 55, Rafał Kita 59

Moravia: P. Kubicki - K. Zawadzki (46. Brzozowski), Detka, Wójcik, M. Zawadzki, Gilewski, Kita, Osman (46. Lurzyński), K. Kubicki (86. Bujak), W. Młynarczyk, Bednarski (86. Kuzincow).

Do przerwy mecz był wyrównany, ale sytuacji bramkowych było niewiele. Dopiero po przerwie goście pokonali defensywę Nidzianki, a w 79 minucie mogli podwyższyć wynik, ale Rafał Kita nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

NOKAUT W KWADRANS

LZS Samborzec - Wicher Miedziana Góra 2:6 (2:4), Michał Szczepański 12, Artur Kanios 28 - Jakub Socha 31, Mateusz Łukasiewicz 33, 41, Damian Piwowarczyk 44 z karnego, Bartłomiej Bęben 77, Karol Nieszporek 89.

Samborzec: Meszek - Syguła, Woś (46. Bijak), Jarosz, Duda, Kanios (75. Kopeć), Borycki, Lipiec, Chmiel (69. Przypkowski), Olech (55. Mądry), Szczepański.

Wicher: Żak - Foderowicz, D. Piwowarczyk, Socha, Dudzik, Jas, Nieszporek, Bęben, B. Koza (77. Krężołek), Łukasiewicz, S. Koza (77. Toporek).

Gospodarze strzelili dwa gole i wydawało się że punkty pozostrana w Samborcu. Tymczasem ostatni kwadrans pierwszje połowy to popis gry gości, którzy aż cztery razy trafili do siatki rywali. Po tym "nokaucie" zespół LZS juz się nie podniósł i w drugiej połowie stracił dwie kolejne bramki po składnych kontrach Wichra. Ozdoba meczu była bramka Bartłomieja Bębena, który z 20 metrów trafił pod poprzeczkę

DO JEDNEJ BRAMKI

KSZO 1929 II Ostrowiec - Sparta Dwikozy 8:0 (2:0), Michał Hołody 18, 22, 48 z karnego, 61, 64, 67, 79, Robert Krzemiński 81.

KSZO 1929: Mech - Kijanka (85′ Skalski), Skwarliński (87′ Machel), Lasocki, Larkowski - Gardynik, Sulima, Gajewski (70′ Michałowski), Sudy, Czerwiński (73′ Krzemiński) - Hołody.

Sparta: Sebastian Tworek - Damian Drożdżal, Łukasz Koryciński, Jerzy Mazur, Kamil Krasoń, Mateusz Majewski, Radosław Mortka, Patryk Marzec, Michał Cecuła, Maciej Lebida, Paweł Strojewski.

Wynik meczu mówi sam za siebie. W pierwszej połowie goście potrafili się bronić, ale i tak stracili dwie bramki. Po przerwie trwało prawdziwe oblężenie bramki Sparty i z wielu sytuacji gospodarze wykorzystali sześć. Bohaterem meczu był Michał Hołody, który zdobył aż siedem bramek.

SPOKOJNE DERBY

Piast Stopnica - Zenit Chmielnik 1:1 (0:1), Piotr Rajca 80 z karnego - Marcin Piotrowski 44.

Piast: Piotrowski - Paweł Rajca, Jankoski, Prusiewicz (70. Rogoziński), Skałbania (65. Piotr Rajca), Kapusta, Nowak, K. Guła, Jabłoński (75. Segda), Gajek.

Zenit: Trela - Bracisiewicz, Pałgan, Radomski, Piotrowski, T. Ślusarczyk, Frankiewicz (80. Boksa), Szczukiewicz, K. Ślusarczyk (65. Szmania), Rogala, Kmiecik (80. Salwa).

Derby Ponidzia nie były porywającym widowiskiem. Mecz toczony był w dość niemrawym tempie, a sytuacji podbramkowych było niewiele. Gospodarze zdobyli bramkę w pierwszej połowie, ale sędzia dopatrzył sie spalonego. Tuż przed przerwą kapitalnym strzałem z 20 metrów popisał się Marcin Piotrowski i Zenit prowadził 1:0. Gospodarze wyrównali w 80 minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na Kamilu Guli.

Najlepsi strzelcy: 10 - Michał Hołody (KSZO 1929 II), 7 - Łukasz Pyszczek (Koprzywianka), Grzegorz Tobiszewski (Kamienna), 5 - Dominik Sito (Nidzianka), Piotr Rajca (Piast)

W następnej kolejce, 28 września: Stal - Zenit, Orlęta - Piast, Astra - Kamienna, Sparta - Nowiny, Wicher - KSZO 1929 II, Star - Samborzec, Moravia - Koprzywianka, Politechnika - Nidzianka.