Pewna wygrana siatkarzy Cerrad Czarnych Radom

/W.Ł./
Siatkarze Cerrad Czarni Radom pokonali w Rypinie 3:0 Lotos Trefl Gdańsk.
Siatkarze Cerrad Czarni Radom pokonali w Rypinie 3:0 Lotos Trefl Gdańsk. wks.czarni.pl
Podczas pierwszego dnia turnieju w Rypinie, siatkarze Cerrad Czarnych Radom zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. Spotkanie skończyło się dość szybko. Cerrad Czarni zdominowali cały mecz i pewnie pokonali Trefl Lotos 3:0 (28:26, 25:23, 25:21).

Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (28:26, 25:23, 25:21)
Cerrad Czarni: Michał Kędzierski, Kuba Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Bartek Bołądź, Wojciech Żaliński Daniel Pliński, Adam Kowalski (libero) oraz Michał Ostrowski, Igor Grobelny, Kamil Gutkowski (libero).

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom, w dotychczasowych dwóch turniejach rozegrali cztery sparingi, które kończyły się dopiero po pięciosetowej walce. Tym razem podopieczni Roberta Prygla zrobili małą niespodziankę nie tylko rywalowi, ale i kibicom, którzy powoli przyzwyczajali się, że spotkania radomian będą długie i bardzo zacięte.
Podczas pierwszego dnia turnieju w Rypinie, siatkarze Roberta Prygla zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. Zapowiadało się, że do wyłonienia zwycięzcy może być potrzebne więcej niż trzy sety. Cerrad Czarni Radom, jednak swoim rywalom przygotowali inny scenariusz.

Czarni rozpoczęli mecz w składzie: Michał Kędzierski, Kuba Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Bartek Bołądź, Wojciech Żaliński Daniel Pliński oraz Adam Kowalski. Pierwsza partia to wspólne badanie się drużyn, które po raz pierwszy w tym etapie przygotowań miały okazję się ze sobą spotkań w sparingowej potyczce. W premierowym secie górą okazali się radomianie, którzy po walce na przewagi wygrali 28:26.

Dwa kolejne sety, to pewna i przede wszystkim skuteczna gra radomian. Czarni nie pozwolili swoim rywalom na "rozwinięcie skrzydeł" i wygrali kolejne partie odpowiednio do 23 oraz 21.

- To spotkanie mógłbym nazwać jako fajna młodzieńcza siatkówka, która podparta była oczywiście udanymi i bardzo ciekawymi akcjami siatkarskimi. Zarówno u nas jak i w Treflu brakowało kilku zawodników, którzy m.in. przebywają jeszcze na mistrzostwach świata. Od początku pewnie kontrolowaliśmy grę i sądzę, że zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. Na tym etapie przygotowań ważne są kolejne zwycięstwa, które mobilizują drużynę przed ligą oraz budują morale w zespole - powiedział drugi trener Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Stępień.

Dziś w sobotę Cerrad Czarni w ramach drugiego dnia turnieju o godzinie 18 zmierzą się z AZS Olsztyn.