KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z Olimpem Grodków (WIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z Olimpem Grodków w meczu I ligi szczypiornistów.
KSZO Odlewnia Ostrowiec - UKS Olimp Grodków 17:28

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - UKS Olimp Grodków 17:28 (9:12)

KSZO: Drabik, Szewczyk - Mazur 1, Fugiel 1, Jamioł, Afanasjev, Świeca 1, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 5, Biskup 2, Wojkowski 4, Kalita 3.

Olimp: Wasilewicz, Łągiewka, Romatowski - Kolanko 6, Świerczyński, Żubrowski 3, Piech 4, M. Biernat, Drej 5, T. Biernat 3, P. Biernat 1, Gradowski 2, Urban, Bujak, Ogorzelec 4.

Początek spotkania nie zapowiadał, że gospodarze będą mieli poważne problemy z nawiązaniem wyrównanej gry. Po pięciu minutach prowadzili 2:0 po bramkach Wojkowskiego i Fugla, choć mieli też już na koncie trzy żółte kartki. Przy stanie 4:2, Michał Kalita pomylił się przy rzucie karnym. Jak się później okazało, z pięciu przyznanych, ostrowczanie tego dnia wykorzystali tylko dwa. Wyrównana gra toczyła się do 24 minuty, kiedy to oba zespoły remisowały po 9. Przed przerwą trzy trafienia dołożyli jeszcze goście, choć na dwie sekundy przed syreną mieli kolejną ku temu okazję, jednak poza wykluczeniem na dwie minuty Wojkowskiego, nie udało się im bardziej skarcić beniaminka z Ostrowca.

Po zmianie stron, na bramkę Michała Piecha sprytnym rzutem z biodra odpowiedział Paweł Świeca, po czym kolejnych sześć bramek rzucili gracze Olimpu. Większość ataków KSZO kończyła się bądź na szczelnej obronie, bądź bramkarzu rywali. Niemoc KSZO była aż nadto widoczna, mnożyły się błędy, jak ten z 40 minuty, gdy Paweł Świeca w ataku podał piłkę… rezerwowym na ławce Olimpu. W 53 minucie podczas interwencji doskonale dysponowany w bramce Grodu Tomasz Wasilewicz sam nastąpił sobie na nogę i musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Czasu na odrobienie strat było już jednak zbyt mało, a ze zmiennikami w bramce grodkowianie i tak zremisowali ten fragment gry 5:5.

W innych meczach: Siódemka Legnica - Olimpia Piekary Śl. 28:24 (15:10), MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:30 (14:13), AZS Uniwersytet Zielona Góra - ŚKPR Świdnica 24:25 (12:14), Czuwaj Przemyśl - PE Gwardia Opole 22:31 (10:14), Viret CMC Zawiercie - SPR Tarnów 39:30 (17:17).

1. Siódemka 2 4 66-46
2. Gwardia 2 4 67-48
3. Końskie 2 4 71-53
4. Olimp 2 4 54-36
5. Viret CMC 2 2 64-58
6. Szczypiorno 2 2 64-62
7. Ostrovia 2 2 58-58
8. Świdnica 2 2 52-52