Dobry mecz i wysoka wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
Drugie zwycięstwo w pierwszoligowym sezonie odnieśli piłkarze ręczni KSSPR Końskie. Przed własną widownią pokonali Szczypiorno Kalisz 38:28.

KSSPR Końskie - Szczypiorno Kalisz 38:28 (18:11).

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Grabarczyk 1 (1), Sękowski 4, M. Bąk 5, Słonicki 3, T. Bodasiński 2, Maleszak 4, T. Napierała 2, Pilarski 3, Szczepanik 2, P. Matyjasik 6, Krzywkowski, Smołuch 5, A. Bąk 1, Rurarz.

To było najłatwiejsze zwycięstwo konecczan w historii pojedynków pomiędzy oboma zespołami. W poprzednich czterech spotkaniach dwa razy padł remis, a dwa razy KSSPR wygrało po walce. W sobotę wyrównany był pierwszy kwadrans spotkania, w 16 minucie goście ostatni raz prowadzili - 9:8. Kolejne 10 minut gospodarze wygrali 9:0 (!) i emocje praktycznie się skończyły. Drużyna trenera Michała Przybylskiego w każdym elemencie gry prezentowała się bardzo dobrze, a najwięcej bramek zdobywała po kontratakach. Nic się nie zmieniło również w drugiej połowie, w efekcie czego w 48 minucie zespół z Końskich wygrywał 33:16. Gdyby nasza drużyna do końca grała na pełnych obrotach, zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

W trzeciej kolejce konecczanie zagrają na wyjeździe ze spadkowiczem z PGNiG Superligi, Gwardią Opole.

W innych meczach: Siódemka Legnica - Olimpia Piekary Śl. 28:24 (15:10), MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:30 (14:13), AZS Uniwersytet Zielona Góra - ŚKPR Świdnica 24:25 (12:14), Czuwaj Przemyśl - PE Gwardia Opole 22:31 (10:14), Viret CMC Zawiercie - SPR Tarnów 39:30 (17:17).

1. Siódemka 2 4 66-46
2. Gwardia 2 4 67-48
3. Końskie 2 4 71-53
4. Olimp 2 4 54-36
5. Viret CMC 2 2 64-58
6. Szczypiorno 2 2 64-62
7. Ostrovia 2 2 58-58
8. Świdnica 2 2 52-52