Rezerwy Stali Stalowa Wola nowym liderem. Cztery czerwone kartki w Skowierzynie. Wyniki stalowowolskiej klasy okręgowej

Redakcja
Piłkarze tarnobrzeskiego Mokrzyszowa (w niebieskich koszulkach) uratowali w ostatniej chwili punkt w meczu z Wisanem Skopanie. Grzegorz Lipiec
Prezes Sparty Jeżowe Tomasz Puchalski zmienił w sobotę stan cywilny. Piłkarze postarali się o piękny prezent dla niego i w niedzielę wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. Punkty stracił dotychczasowy lider Słowianin Grębów, który zremisował wyjazdowy mecz z Unią Skowierzyn, a sędzia pokazał w tym meczu cztery czerwone i cztery żółte kartki, po równo dla każdej ze stron. Trzy pierwsze drużyny w tabeli mają jednakową ilość punktów, ścisk w czołówce jest, więc ogromny.

Wichry Rzeczyca Długa - Unia Nowa Sarzyna 0:2 (0:1).
Klocek 10, Gnatek 80.

Wichry: Żurawski - Paleń, Stelmach, Dobrzyński, Butryn - Maleszczyk, A. Kusiński, Piwowarski (70 Markut), M. Kusiński - Chajdaś, Zygmunt,

Unia: Bukała - Mierzwa, Pieróg, Kulec, Bielak, Florek, Błajda, Dubiel (70 Fil), Sobota (85 Siuzdak), Gnatek, Klocek.

Obie drużyny przystąpiły do tego meczu w osłabionym składzie, ale większe osłabienia były u sarzynian, którzy jednak porazili sobie z rywalami. Spory wpływ na boiskowe wydarzenia miał gol zdobyty już w 10 minucie przez Gnatka. Po zmianie stron goście nie wykorzystali jeszcze kilku dogodnych do zdobycia bramek sytuacji, ale nadzieje miejscowych na doprowadzenie do wyrównania rozwiał na 10 minut przed końcem spotkania Gnatek.

Stal Gorzyce - ŁKS Łowisko 4:0 (2:0).
Bernaś 13, 62, Wermiński 23, Korzonek 65.

Stal: M. Pruś - P. Pruś, Czerwonka, K. Idec (84 Stawiarz), Bernaś - Lichota, Korzonek (68 Wrona), Wierzgacz, Świąder (72 Dudek) - Pacholczak (78 Michalski), Werminski (78 Michalski).

Łowisko: Szwed - Zygmunt (46 Stachniak), Piersiak, Peszek (46 Wilczek), Wilk - R. Radomwski, Węglarz, Nizioł, Klimek - K. Radomski, Marciniak.

Żółte kartki: Węglarz, Piersiak (Ł). Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega. Widzów 200.

Szczęśliwa dla gorzyczan okazała się 13 minuta, kiedy to Tomasz Bernaś wykorzystał rzut karny. Kiedy 10 minut później gospodarze podwyższyli na 2:0 z ekipy beniaminka z Łowiska zeszło jakby powietrze i wygrana gospodarzy stała się niezagrożona.

Orzeł Rudnik - San Wrzawy 1:2 (1:0).
Gąsiorowski 35 - Maciej Fietko 57, 90.

Potwierdziło się, że dobre przygotowanie kondycyjne jest w tej lidze nieocenione. W niedzielę w Rudniku gospodarze wygrali pierwszą połowę, ale po przerwie walecznością, a co najważniejsze skutecznością zaimponowali podopieczni trenera Łukasza Laskowskiego. Zwycięskiego dla gości gola w ostatniej minucie meczu zdobył niezawodny Łukasz Laskowski.

LZS Zdziary - Olimpia Pysznica 1:3 (0:1).
K. Urbanik 50 - Tokarski 25, Sobiło 70, Szwedo 75.

Wisan Skopanie - Mokrzyszów Tarnobrzeg 1:1 (0:0).
M Lis 70 - Prarat 90.

Sokół Kamień - Sparta Jeżowe 0:1 (0:0).
Niemiec 73.

Stal II Stalowa Wola - Sokół Sokolniki 4:0 (2:0).
Michałek 30 z karnego, Płonka 45, Mistrzyk 60, 70.

16. Sokół Kamień 8 3 7-19 0 3 5

W następnej kolejce, 27-28 września: Sokół S. - Wisan, Sparta - Stal II, San - Sokół K., Unia NS - Orzeł, Słowianin - Wichry, Olimpia - Unia S., Łowisko - Zdziary, Mokrzyszów - Stal G.

Jedenastka kolejki: Karol Zawadzki (Mokrzyszów) - Konrad Tokarski (Olimpia), Przemysław Żmuda (Stal), Kamil Guściora (Mokrzyszów), Arkadiusz Klocek (Unia NS), Dawid Krasoń (Słowianin), Kamil Sałach (Unia S.), Piotr Niemiec (Sparta) - Tomasz Świąder (Stal G.), Maciej Fietko (San), Michał Mistrzyk (Stal II).