Festiwalowe sukcesy. Sześć medali badmintonistów Stali Nowa Dęba

/PISZ/
Młodzi badmintoniści z Nowej Dęby odnieśli duży festiwalowy sukces.
Młodzi badmintoniści z Nowej Dęby odnieśli duży festiwalowy sukces. Archiwum klubowe
W Zamościu z udziałem zawodniczek i zawodników z Ukrainy oraz Polski rozegrany został Międzynarodowy Festiwal Badmintona w kategorii młodzików. Znakomicie spisali się w nim zawodnicy Stali Nowa Dęba, którzy wywalczyli łącznie aż sześć medali: trzy złote, srebrny oraz dwa brązowe

W grze pojedynczej młodzików pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Rafał Lejko, który w pojedynku finałowym pokonał Patryka Kordka (Aktywna Piątka Przemyśl) 2:0 (21:12, 21:15). W grze pojedynczej młodziczek także pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Natalia Róg, która w pojedynku finałowym pokonała po znakomitej grze zawodniczkę z Ukrainy Sofię Tishchenko 2:0 (21:16, 21:9), a trzecie miejsce i brązowy wywalczyła Zofia Tomczyk. W grze podwójnej młodzików drugie miejsce i srebrny medal wywalczył debel kombinowany: Patryk Kordek (Aktywna Piątka Przemyśl)/Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), a na miejscu piątym uplasował się inny debel grający w składzie: Patryk Róg (Stal)/Miłosz Miernik (Orlicz Suchedniów). W grze podwójnej młodziczek pierwsze miejsce zajęły Magdalena Golenia (Sokół Ropczyce) i Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), które w finale pokonały parę Kiko Zamość Wiktorię Kasprzak i Aleksandrę Laskowską 2:0 (21:19, 21:11), miejsce trzecie i brązowy medal zdobył debel Stali Nowa Dęba: Dominika Luboch/Beata Mycek, a na miejscu piątym uplasował się kolejny debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk/Zofia Tomczyk. Z kolei w grze mieszanej drugie miejsce i srebrny medal wywalczył mikst kombinowany: Patryk Michałek (Orbitek Straszęcin)/Beata Mycek (Stal), a na miejscu piątym uplasowali się Stali: Patryk Róg i Aleksandra Michalczuk. Była to znakomita inauguracja nowego sezonu rozgrywkowego 2014/2015 w wykonaniu młodych badmintonistów ze Stali Nowa Dęba, świadcząca o tym że bardzo dobrze przepracowali obóz przygotowawczy w Leżajsku w okresie wakacji. Tym znakomitym startem dołączyli oni do swoich starszych kolegów weteranów, którzy już rozpoczęli nowy sezon doskonałymi występami w Gorlicach i Mielcu.

- Po takim rozpoczęciu sezonu aż się chce trenować. Widać, jesteśmy najsilniejsi w naszym regionie, a sukcesy odnoszone przez naszych najmłodszych pozwalają nam z optymizmem oczekiwać przyszłości - mówił z zadowoleniem szkoleniowiec badmintonistów z Nowej Dęby Adam Bunio.