Siatkarki KSZO rywalizowały w Rzeszowie. Orlen Liga rusza za dwa tygodnie

Rafał SOBOŃ
Z australijską środkową Sophie Godfrey zespół KSZO Ostrowiec SA wystąpił w trzydniowym turnieju z udziałem zespołów Orlen Ligi.

Przyjazd Sophie Godfrey - 26-letniej reprezentantki Australii - był już awizowany od pewnego czasu, jednak skompletowanie wszystkich dokumentów przedłużało się i zawodniczka dotarła do Ostrowca dopiero w ubiegłym tygodniu. Z zespołem odbyła zaledwie kilka treningów przed wyjazdem na zawody w Rzeszowie.

- Sophie dopiero wdraża się do naszego zespołu. Ma za sobą zaledwie kilka treningów i widać, że potrzebuje czasu, ale pokazała że ma potencjał i jest szybką, sprawną zawodniczką - mówił o nowej zawodniczce szkoleniowiec KSZO. W pierwszym dniu turnieju podopieczne trenera Dariusza Parkitnego rozegrały dwa spotkania. Z pałacem Bydgoszcz od początku przewaga należała do pomarańczowo-czarnych. Z wyraźną przewagą zakończyły zarówno pierwszego, jak i drugiego seta. Prowadziły także w kolejnym, jednak chwila dekoncentracji sprawiła, że przegrywały już 10:13, 14:19. Ambitny atak pozwolił na doprowadzenie do remisu po 19, a następnie po 20, jednak do końca tej partii punktowały już tylko rywalki. Trenerzy dodatkowo umówili się, na rozegranie ponadprogramowego seta. W nim górą były zawodniczki Pałacu, wygrywając 26:24.

W drugim spotkaniu rywalkami KSZO był gospodarz turnieju, Developres. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla KSZO, który prowadził już 10:2. Jak ostrowczanki roztrwoniły tę przewagę i przegrały seta do 18, jest ich słodką tajemnicą. Drugiego seta od prowadzenia 3:0 rozpoczęły rzeszowianki, tym razem to jednak KSZO osiągnął przewagę i wygrywając do 19 doprowadził do remisu po 1 w setach. Decydujący trzeci set padł łupem gospodyń, które zbudowały sporą przewagę (20:13) i nie oddały jej do końca gry.

W sobotę KSZO rozegrał tylko jeden mecz, w którym uległ 1:2 Muszyniance. Każdy kolejny set był lepszy w wykonaniu ostrowczanek. Po pierwszej partii przegranej aż do 14, w drugiej udało się nawiązać wyrównaną walkę, jednak dopiero w trzeciej partii siatkarki KSZO ugrały seta wygrywając do 24. Mecz ten okazał się pechowy dla obchodzącej tego dnia urodziny Anety Dudy. Środkowa KSZO niefortunnie upadła po bloku na piłkę i doznała urazu stawu skokowego.

W niedzielę, na zakończenie turnieju ostrowczanki spotkały się z niepokonanymi Budowlanymi Łódź. Łodzianki, które wcześniej straciły zaledwie jednego seta, uporały się 3:0 z KSZO i przypieczętowały zwycięstwo w rzeszowskim turnieju, choć zarówno w pierwszej jaki i trzeciej partii to ostrowczanki prowadziły i rywalki przechylały szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w ostatnich akcjach setów. Po to jednak zespół KSZO pojechał do Rzeszowa, by zdobywać doświadczenie przed zbliżającym się wielkimi krokami startem rozgrywek Orlen Ligi. Swój pierwszy mecz ostrowczanki rozegrają we własnej hali z Atomem Trefl Sopot już 5 października o godzinie 14.45, a transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. - Jak każdy turniej, tak i ten był pożytecznym sprawdzianem. Mamy nagrania i będziemy je analizować, bo nie możemy sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji, gdy prowadzimy z doświadczonymi zespołami, a takich sytuacji było w Rzeszowie sporo. Wciąż w naszej grze pojawia się to falowanie i musimy je wyeliminować. Martwi trochę uraz Anety Dudy - skomentował Dariusz Parkitny, trener KSZO Ostrowiec.

Wyniki spotkań z udziałem KSZO:

KSZO Ostrowiec SA - KS Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:17, 25:20, 20:25) dodatkowy set 24:26

KSZO: Brojek 9, Wójcik 10, Bawoł 6, Kuligowska 3, Ganszczyk 13, Duda 5, Nowakowska (libero) oraz Grzelak 7, Vasileva 8, Stefańska 4, Tobiasz 4, Godfrey 8, Ścibisz (libero)

KS Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec SA 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

KSZO: Brojek 10, Wójcik, Bawoł 10, Kuligowska 9, Ganszczyk 3, Duda 6, Ścibisz (libero) oraz Grzelak 2, Vasileva 2, Tobiasz, Nowakowska (libero)

Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec SA 2:1 (25:14, 25:20, 24:26)

KSZO: Brojek 5, Wójcik 1, Grzelak 5, Kuligowska 5, Ganszczyk 11, Godfrey 4, Nowakowska (libero) oraz Vasileva 10, Bawoł 3, Duda 4, Tobiasz, Ścibisz (libero)

Budowlani Organika Łódź - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

KSZO: Brojek 4, Wójcik 2, Bawoł 4, Kuligowska 5, Ganszczyk 9, Godfrey 7, Ścibisz (libero) oraz Grzelak 4, Vasileva 8, Stefańśka 1, Tobiasz 2, Nowakowska (libero)

W pozostałych spotkaniach: Developres SkyRes Rzeszów - Muszynianka Muszyna 1:2 ( 25:20, 25:17, 20:25), Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 2:1 (15:25, 25:21, 25:18), Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:20, 25:23), Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 21:25, 15:25), Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:22), Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:22, 25:17, 22:25).

Klasyfikacja końcowa: 1. Budowlani Łódź 11 pkt, 2. Polski Cukier Muszynianka Muszyna 8 pkt, 3. Developres Skyres Rzeszów 5 pkt, 4. KSZO Ostrowiec SA 4 pkt, 5. Pałac Bydgoszcz 2 pkt.

Nagrody indywidualne: MVP Ewelina Sieczka: (Budowlani Łódź), najlepsza blokująca: Ivana Plchotova (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), najlepsza atakująca: Paula Szeremeta (Developres SkyRes Rzeszów), najlepsza rozgrywająca: Magdalena Śliwa (Budowlani Łódź), najlepsza środkowa: Gabriela Polańska (Budowlani Łódź), najlepsza libero: Paulina Maj (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), najlepsza zagrywająca: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), miss publiczności: Katarzyna Warzocha (Developres SkyRes Rzeszów).